Powiększ swój rabat nawet do 35%  |
  • d
  • h
  • m
  • s
| Odbierz kod
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem

Ile trwa i jak wygląda ślub cywilny?

2023-04-12 11:02:11

Ile trwa i jak wygląda ślub cywilny?

Ślub cywilny i kościelny to dwa najczęściej wybierane sposoby zawarcia węzła małżeńskiego. Czas trwania ceremonii w kościele wynosi zazwyczaj około 40 minut, niekiedy sięga nawet do godziny. Uroczystość w urzędzie okazuje się być nieco krótsza. Ile trwa ślub w urzędzie stanu cywilnego?


Ile trwa ślub cywilny –– co warto o tym wiedzieć?

Odpowiedź na pytanie, ile czasu trwa ślub cywilny, powinna być wyjątkowo zadowalająca dla gości z dziećmi. Po sprawdzeniu przez urzędnika dokumentów tożsamości, rozpoczyna się uroczystość, trwająca od 15 do 20 minut. Maluchy, którym ciężko jest pozostać w bezruchu przez dłuższą chwilę, mogłyby zakłócać przebieg mszy w kościele, natomiast krótka ceremonia w urzędzie nie powinna stanowić problemu.

Ze względu na niedługi czas trwania, przystrojenie miejsca uroczystości może okazać się problematyczne. Narzeczeni, którym zależy na nadaniu sali urzędowej powinni pamiętać o tym, że grafik jest bardzo napięty. Zakochani muszą liczyć się z tym, iż tuż po nich na sali pojawi się kolejna para, gotowa do rozpoczęcie nowego etapu w ich życiu. Aby nie zakłócać harmonogramu, dekoracje powinny zostać w szybkim tempie złożone. Warto zwrócić na to uwagę przed zaplanowaniem skomplikowanej aranżacji, która w dniu ślubu mogłaby okazać się problematyczna.

Ile się czeka na ślub cywilny? Zawarcie związku małżeńskiego w urzędzie nie odbędzie się z dnia na dzień. Zgodnie z prawem, wyznaczeniem terminu uroczystości młodzi powinni zająć się co najmniej miesiąc przed planowanym dniem ślubu. Nawet szybkie dopięcie formalności na ostatni guzik nie skróci czasu oczekiwania. Jeśli zakochani z jakiegoś powodu chcieliby przyspieszyć termin wydarzenia, ich obowiązkiem jest wystosowanie prośby do kierownika urzędu oraz wniesienie opłaty w wysokości 39 zł.


Jak powinien przebiegać ślub cywilny?

Jeśli chodzi o ślub cywilny, ceremonia jest na tyle prosta, że niektórzy zarzucają jej nawet brak wzniosłości. Nie jest to oczywiście prawda, ponieważ moment, w którym zakochani przysięgają sobie miłość na wieki jest niezwykle rozczulający, podniosły i przełomowy.

Aby móc przystąpić do uroczystej przysięgi w towarzystwie urzędnika i stać się małżeństwem w świetle prawa, wcześniej należy zająć się załatwianiem odpowiednich formalności. Ślub cywilny, co potrzeba dostarczyć podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego? Najważniejsze dokumenty, o które muszą zadbać przyszli małżonkowie to odpisy aktów urodzenia oraz pisemne zaświadczenie, potwierdzające, że nie istnieją żadne okoliczności, które wykluczają zawarcie małżeństwa. W niektórych przypadkach wymagane będą jeszcze inne dokumenty. Jeśli jedno z nowożeńców jest cudzoziemcem, należy dostarczyć do urzędu oświadczenia o zdolności do zawarcia małżeństwa. A w przypadku osób po rozwodzie, niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego zgon poprzedniego małżonka lub sentencję rozwodową.

Ślub cywilny, przebieg - poznajmy ceremonię. Uroczystość rozpoczyna się od przemówienia celebransa, w trakcie którego podkreślona zostaje waga tak wzruszającego wydarzenia, stanowiącego początek dla wspólnego życia dwojga zakochanych. Właśnie w tym momencie zarówno goście, jak i państwo młodzi odczuwają wyjątkową atmosferę, dzięki której zapamiętają ten dzień na dłużej. Kolejnym elementem jest przysięga i ogłoszenie nazwiska, którym będzie posługiwało się świeżo upieczone małżeństwo. Na koniec urzędnik prosi współmałżonków oraz świadków o złożenie podpisów na dokumentach i ot, cała filozofia. Pozostaje już tylko udać się na salę weselną, aby odpowiednie uczcić święto miłości!


W jakim momencie ceremonii wkłada się obrączkę ślubną na palec?

Znając przebieg ślubu cywilnego, łatwo domyślić się, w którym momencie na dłoniach jeszcze przed chwilą narzeczonych, a teraz już współmałżonków, pojawią się obrączki ślubne. Ta niezwykle symboliczna chwila ma miejsce w trakcie składania przysięgi małżeńskiej. Tuż po wypowiedzeniu słów “Przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”, następuje moment wsunięcia obrączki na palec drugiej połówki, któremu towarzyszy wzruszenie rodziców i gości.

Kto powinien podać symbole miłości na ślubie cywilnym? Obrączki ślubne złote podawane są zazwyczaj przez urzędnika, niekiedy tę rolę przyjmuje także świadek. Pierścienie umieszczone są na srebrnej tacy, która nadaje momentowi uroczystego charakteru. W zależności od preferencji małżonków można zastosować także ozdobne pudełeczko, elegancką poduszkę lub szklaną szkatułkę. Warto dopasować ten element do stylu biżuterii oraz motywu przewodniego wesela. Obrączki ślubne nowoczesne doskonale zaprezentują się we szkatułce z luster. Nietuzinkowy wygląd symboli miłości idealnie wpisze się w równie unikatową stylistykę kuferka. Inspirując się ślubem boho, warto umieścić pierścienie w drewnianej skrzyneczce wyłożonym mchem i kwiatami. Podkreślenie motywu florystycznego, który pojawia się w wianku panny młodej oraz na sali, będzie prawdziwą wisienką na torcie. Gotowe pudełka i poduszki na obrączki ślubne z soczewką dostępne w wielu sklepach z dekoracjami. Polecamy jednak własnoręczne stworzenie opakowania, które przyniesie wiele frajdy i satysfakcji.


Ile trwa ślub cywilny poza urzędem?

Zorganizowanie ślubu cywilnego poza urzędem jest wyjątkowo łatwe. W trakcie wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego wystarczy złożyć pisemny wniosek o udzielenie ślubu w plenerze. Pamiętajmy jednak, że za takie udogodnienie będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Kwota, która umożliwia pobranie się na łonie natury wynosi 1000 zł. Ile trzeba czekać na ślub cywilny poza urzędem? Czas oczekiwania jest taki sam, jak przy ślubie w urzędzie i wynosi on 30 dni.

Organizacja zaślubin w dowolnym miejscu ma wiele atutów. Przede wszystkim, pozwala na puszczenie wodzy fantazji. Każda z par decydująca się na tak wyjątkowe rozwiązanie, ma szansę na zorganizowanie iście bajkowego ślubu. Wybierzcie malowniczy krajobraz, aby uczcić Waszą miłość wyjątkową ceremonią. Zadbajcie o odpowiednią oprawę muzyczną, romantyczny blask świec, kwiatowe aranżacje i odpowiednie dekoracje. Niech świadkowie dnia, w którym staniecie się jednością nie mają żadnych złudzeń - włożyliście w ten ślub całe swoje serce.

Jeśli chodzi o ślub cywilny, uroczystość trwa około 20 minut. Aby piękna lokalizacja towarzyszyła Wam dłużej, zaplanujcie wesele w tym samym miejscu. Ślubna alejka, na końcu której składaliście przysięgę stanie się fantastycznym tłem dla zdjęć, a wspomnienie biesiady pod gołym niebem pozostanie w Waszych sercach na zawsze.


Kategorie