Wyniki wyszukiwania:

Oglądaj produkty z naszej oferty w E-SALON SAVICKI. Umów się na wideoprezentację biżuterii
Oglądaj produkty z naszej oferty w E-SALON SAVICKI. Umów się na wideoprezentację biżuterii
Złota polska jesień z wysokimi rabatami nawet do -20%*
*na wszystkie produkty do 8 000 zł
Złota polska jesień z wysokimi rabatami nawet do -20%*
*na wszystkie produkty do 8 000 zł
Pierścionki z diamentem
Nie znasz rozmiaru palca? Odbierz w 24h bezpłatną miarkę i zamów biżuterię bez obaw.
Sprawdź jak zamówić miarkę Tabela rozmiarów pierścionków i obrączek
E-SALON SAVICKI Zajrzyj do naszego wirtualnego salonu SAVICKI

Prezentacja produktów na żywo
Doradztwo w zakresie wzorów
Indywidualne wyceny

Umów prezentację
Top 10 modeli pierścionków

Poznaj najpopularniejsze wzory

Poznaj ranking

Obejrzano z produktów

Pierścionki z diamentem

Zaręczynowa magia brylantów

Pierścionki z diamentem to symbol trwałego i czystego uczucia oraz krystalicznego piękna, który od wieków zachwyca świat hipnotycznym blaskiem. W 1953 roku Marylin Monroe śpiewała, że to właśnie diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety.

Dziś magia pierścionków z diamentami oddziałuje na kobiety podobnie, dlatego nasi jubilerzy kreują unikalne wzory inspirowane marzeniami, spełnioną miłością oraz naturalnym pięknem kobiecych dłoni.

Kreujemy wzory inspirowane marzeniami, spełnioną miłością i pięknym kobiecych dłoni.

Właśnie tak powstają pierścionki z diamentem marki SAVICKI, które wyrażają uczucia zachwycającym pięknem.

Pierścionki z diamentem

Pierścionek z diamentem, czy z brylantem?

To przewrotne pytanie, ponieważ brylant to oszlifowany diament, który po specjalistycznej obróbce jubilerskiej otrzymuje drugie życie, aby już na zawsze zachwycać od pierwszego wejrzenia.

Brylant to zatem piękniejsze wcielenie diamentu, które oprócz magnetycznego piękna wyróżnia się niezwykłą wręcz trwałością, ponieważ diament to najtwardszy kamień występujący w przyrodzie.

Z diamentem, czy z brylantem?

Każda odpowiedź jest właściwa. Znakiem zapytania pozostaje wybór idealnego pierścionka zaręczynowego.

W salonach jubilerskich SAVICKI możesz liczyć na bogaty wybór zachwycających wzorów oraz doradztwo doświadczonych ekspertów.

Pierścionki z diamentem

Właśnie dlatego, po mimo tych różnic, pierścionek z diamentem i pierścionek z brylantem to synonimy, które łączy bardzo ważna cecha: piękno, ponadczasowy zachwyt oraz symbolika trwałej i czystej miłości.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Zaręczynowy pierścionek z diamentem w swojej brylantowej postaci to idealne wyznanie szczerego uczucia oraz obietnicy szczęśliwego życia we dwoje. Już w XIV wieku arcyksiążę Maksymilian włożył na palec Marii Burgundzkiej olśniewający pierścionek z diamentem na znak miłości oraz jako zapowiedź przyszłego mariażu.

Tę tradycję kontynuowali książęta w całej Europie, a już w XIX wieku pierścionki z diamentami w wyższych sferach stały się najpopularniejszym pierścionkiem zaręczynowym na całym świecie. Dziś jest zupełnie tak samo – zaręczynowe pierścionki z brylantem pozostały ekskluzywnym wyznaniem miłości, lecz na ich zakup może pozwolić sobie więcej osób, niż tylko przedstawiciele arystokracji.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem marki Savicki

W naszej pracowni jubilerskiej każdego dnia powstają pierścionki z diamentami na różne okazje – od minimalistycznych, aż po okazałe pierścionki zaręczynowe z dużymi brylantami.

Pierścionki z diamentami marki Savicki wyróżnia doskonała jakość certyfikowanych brylantów oraz bogactwo urzekających wzorów. W naszej ofercie posiadamy pierścionki z diamentem osadzone na obrączce wykonanej z żółtego, białego, różowego, a nawet czarnego złota lub platyny.

Właśnie tak projektujemy pierścionki z diamentem

Każdemu diamentowi nadajemy idealne proporcje i poszukujemy doskonałego wzoru pierścionka, który wydobędzie zachwycający blask, urzekającą grę światła oraz piękno szlachetnego kamienia.

Szlif diamentowy w pierścionkach Savicki

W pierścionkach z diamentem Savicki osadzane są najczęściej diamenty o szlifie okrągłym, które zwyczajowo nazywane są brylantami. Obok brylantów swoim urokiem zachwycają także diamenty o fantazyjnych szlifach: Princessa, radiant, szmaragdowy, markiza, owal, łezka, serce i wiele innych kształtów inspirowanych marzeniami kobiet.

Najczęściej wybierane zaręczynowe pierścionki w 2018 roku:

Pierścionki z diamentem – certyfikat

Jak rozpoznać autentyczność brylantu?

Diament swoje piękno zawdzięcza nie tylko wyjątkowym właściwościom fizycznym. Bez zaawansowanych technik obróbki jubilerskiej diament nie mógłby olśnić kobiet swoim zniewalającym blaskiem. Aby wydobyć z kamienia całą jego magię należy nadać mu odpowiedni kształt oraz idealny szlif.

Kilkadziesiąt lat doświadczenie, kunszt i umiłowanie sztuki naszych mistrzów jubilerskich pozwalają wydobyć z diamentu jego najdoskonalsze cechy. Wychodzący spod rąk naszych jubilerów diament otrzymuje drugie życie, oddając mu cały swój blask, czyli brylancję.

Zyskujesz dowód autentyczności i pewności doskonałego wyboru

To dzięki certyfikatowi diamentu zyskujesz absolutną pewność, żę kamień jest autentyczny, a konkretne liczby i symbole potwierdzają jubilerskie parametry diamentu.

Każdy diament w pierścionkach marki SAVICKI posiada indywidualny certyfikat jakości, czystości i autentyczności, wystawiony przez jedną z uznanych, międzynarodowych instytutów gemmalogicznych, takich jak IGI oraz HRD.

Odkryj fascynujący świat diamentów

Fascynację diamentami przejawiali już starożytni Grecy, którzy cenili naturalne piękno w czystej postaci. Dumni mieszkańcy Hellady uznali diamenty za symbol niezniszczalności i niezłomności.

To skojarzenie przez wiele wieków ewoluowało, by w końcu stać się najbardziej oczywistym wyznaniem miłości. Magia diamentów dziś intryguje z tą samą mocą – nic w tym dziwnego, ponieważ w diamentach zaklęty jest bezkres historii, tradycji oraz niedościgniony wzór piękna wyrażający geniusz natury.

Co to jest diament

Diament to jeden z najcenniejszych na świecie kamieni szlachetnych, który tworzy się we wnętrzu ziemi (na głębokości około 150 km) przez miliony lat. Diamenty zbudowane są z minerałów węgla o krystalicznej strukturze, a powstają w warunkach bardzo wysokiego ciśnienia i temperatury (około 1200°C).

Jak powstają diamenty?

Diamenty niesione są przez magmę we wnętrzu ziemi, a potem z ogromną siłą wydostają się na powierzchnię wraz wybuchem wulkanu. Skały diamentonośne szybko ulegają zniszczeniu i dlatego diamenty można znaleźć nawet setki kilometrów od miejsca, w którym nastąpiła erupcja wulkanu. W naturze występują bardzo rzadko, a ich wysoka cena wynika z faktu, że po specjalistycznym oszlifowaniu diament już jako brylant urzeka zachwycającym blaskiem.

Ciekawostki o diamentach

Eureka, czyli diamentowa gorączka

Czy wiesz, że w 1866 roku afrykański chłopiec znalazł ogromny diament o wadze aż 21 karatów?

Znalezisko otrzymało dumną nazwę "Eureka" i zapoczątkowało "diamentową gorączkę", która trwa do dzisiaj.

3106 królewskich karatów

Czy wiesz, że w 1905 roku znaleziono największy w historii diament, który ważył aż 3.106 karatów, czyli 621,2 g.

Sprzedano go za 150.000 funtów i podarowano królowi Edwardowi VII. Później z diamentu powstało aż 105 słynnych brylantów.

Przeźroczysta magia diamentów

Czy wiesz, że przeźroczyste diamenty są najdroższe?

Kolor uznawany jest za drugą najważniejszą cechę diamentu zaraz po szlifie. Najwyższą klasę koloru oznacza się literą D, która przypisana jest do idealnie bezbarwnych diamentów.

Jak zaręczyny to pierścionek z diamentem

W Stanach Zjednoczonych już w latach 30-tych XX wieku ponad 80% mężczyzn prosiło o rękę swych wybranek, wręczając im pierścionek zaręczynowy z diamentem.

Ta tradycja jest kontynuowana dziś na całym świecie, a pierścionek z brylantem uznawany jest za najbardziej romantyczną biżuterię.

Diament a brylant

Czym różni się diament od brylantu? Odpowiedź pozornie wydaje się prosta – brylant to oszlifowany diament. Jednak brylantem nazywamy diament o szlifie brylantowym, choć często określa się tym mianem wszystkie szlifowane diamenty niekoniecznie posiadające szlif brylantowy. Nie mniej często słów diament i brylant używa się jako synonimów, choć różnicę pomiędzy nimi widać gołym okiem – i to w dosłownym znaczeniu.

Co to jest szlif diamentowy / brylantowy

Warto pamiętać, że nieoszlifowane diamenty są niemal pozbawione połysku. Dopiero odpowiedni szlif zmienia diament w brylant, wydobywając z niego wyjątkowy blask. tzw. „szlif brylantowy”. po raz pierwszy wykorzystano go w już w XVII wieku, kiedy zauważono, że oszlifowanie diamentu pozwala zmienić kamień w jubilerskie dzieło sztuki.

Wartość diamentu – od czego zależy?

Co bardzo ważne, o wartości diamentu nie decyduje jego masa, lecz cztery atrybuty, które w jubilerstwie określamy jako „4C” (ang. carat, colour, clarity, cut).

Carat (Karat)

To rzeczywista masa diamentu podawana zwyczajowo z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Carat (Karat)

Colour (kolor)

Colour (kolor)

Nieoszlifowane diamenty najczęściej charakteryzują się żółtym, niebieskim, brunatnym, a czasem czarnym kolorem. Najrzadziej spotyka się diamenty bezbarwne lub całkowicie przeźroczyste.

W określaniu kolorystyki diamentów używa się tzw. skali GIA, która rozpoczyna się od litery "D" (najcenniejsze diamenty przeźroczyste), a kończy na "Z" (najczęściej występujące diamenty żółte).

Im diament bardziej przeźroczysty, tym uzyskuje w skali koloru oznaczenie alfabetyczne bliższe literze "D".


Clarity (Czystość)

Stopień, który określa stopień czystości diamentu, czyli ilość oraz rodzaj skaz wewnętrznych i zewnętrznych.

Czystość diamentów oznacza się symbolami FL,IF,VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, I1, I2, I3 (przy czym "FL" to symbol najczystszego diamentu).

Clarity (Czystość)

Cut (Szlif)

Cut (Szlif)

Ostatnim kryterium wartości diamentu jest szlif, który decyduje o kształcie kamienia oraz odbijaniu swiatła o jego strukturę.

Najdroższy jest szlif okrągły, zwany także brylantowym, ponieważ zapewnia najpiękniejsze efekty wizualne.

Planujesz najważniejszą decyzję w swoim życiu?

Chcesz olśnić swoją wybrankę? Pragniesz podarować ukochanej efekt zachwytu i symbol czystej miłości? Wybierz pierścionki zaręczynowe z diamentem marki Savicki. Nasze brylanty olśnią Twoją wybrankę od pierwszego wejrzenia i sprawią, że słowo „Tak” będzie wyjątkowo romantyczne.

Koszyk (0)

Twój koszyk jest pusty ...

... niestety, ale nie posiadasz jeszcze żadnych produktów w koszyku.

Może czas to zmienić?

Ostatnio oglądane

Nic ostatnio nie oglądałeś ...

... nie masz żadnych produktów które oglądałeś

Może czas to zmienić?

Sortuj według: