Wyniki wyszukiwania:

Love is in the air! Promocje do -50%
Oglądaj produkty z naszej oferty w E-SALON SAVICKI.
Umów się na wideoprezentację biżuterii
Oglądaj produkty z naszej oferty w E-SALON SAVICKI
Odbierz darmowy e-book z kodem rabatowym! -18%
14 pomysłów na randkę w domu + kod rabatowy -18%
Pierścionki z szafirem

Znalezionych produktów: 102

Love is in the air! Love is in the air!
14 pomysłów na randkę w domu - e-book
Karta podarunkowa SAVICKI
E-SALON SAVICKI Zajrzyj do naszego wirtualnego salonu SAVICKI

Prezentacja produktów na żywo
Doradztwo w zakresie wzorów
Indywidualne wyceny

Umów prezentację
Top 10 modeli pierścionków

Poznaj najpopularniejsze wzory

Poznaj ranking

Obejrzano z produktów

Pierścionki zaręczynowe z szafirem

Jedwabisty połysk i głębia błękitu otoczone blaskiem szlachetnego szafiru. Czyż natura mogła  ofiarować nam doskonalszy materiał do tworzenia biżuterii? Pierścionek zaręczynowy z szafirem urzeka głębokim blaskiem i refleksami mieniącego się światła oraz symbolizuje wierność, nadzieję, zaklętą mądrość, rozwagę, szczerość, tęsknotę i czystość.

Kolor nieba, delikatna bryza, bezkresny horyzont i wolność. Dyskretny wdzięk, tajemniczość i delikatność szafiru w pierścionku kierują nas w stronę wolności, szczęścia i lekkości. To właśnie te wartości sprawiają, że pierścionki zaręczynowe z szafirem bez słów wyrażają uczucia oraz odzwierciedlają szczere intencje mężczyzny, który prosi o rękę swą ukochaną.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Zatrzymujemy magię ulotnych chwil w klejnocie, który lśni kolorem nieba

W pracowni jubilerskiej Savicki nasi mistrzowie wydobywają ze szlachetnych kamieni całą potęgę naturalnego piękna, aby zatrzymać ulotną chwilę oświadczyn na całą wieczność. Właśnie dlatego każdy pierścionek zaręczynowy z szafirem marki Savicki opowiada romantyczną historię, która staje się rzeczywistością w momencie, kiedy mężczyzna pyta swoją wybrankę, czy spędzi z nim resztę swojego życia.

Jesteśmy dumni, że tworząc pierścionki zaręczynowe z szafirem możemy Wam towarzyszyć w jednej z najpiękniejszych chwil w życiu.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki Savicki

Kilkadziesiąt zachwycających wzorów

Jesteśmy dumni, że, tworząc pierścionki zaręczynowe z szafirem, możemy towarzyszyć zakochanym w tej wyjątkowej chwili pełnej wzruszeń i spełnienia. Właśnie dlatego każdy pierścionek zaręczynowy z szafirem wykonujemy z myślą o blasku w oczach kobiety oraz o uczuciach, które wywołuje każde spojrzenie na dłoń ozdobioną naturalnym pięknem szlachetnego kamienia.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem – wzory

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki Savicki wyróżnia bogaty wybór wzornictwa – od klasycznej elegancji, po oryginalne i awangardowe modele. Urok szafiru daje naszym jubilerom nieskończone możliwości łączenia go z innymi kamieniami szlachetnymi. Nastrojowość szafiru idealnie współgra z charyzmą diamentów, przez co kamienie te często osadzane są w jednym pierścionku.

Każdy pierścionek z szafirem posiada indywidualny styl oraz charakter i jest wyrazem naszego zachwytu nad niepowtarzalnością kobiecego wdzięku.

Zakochaj się w pierścionkach z szafirem.

Poczuj lekkość, wolność i otul się mgiełką tajemnicy.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Pierścionki zaręczynowe z szafirem – odcienie

W naszych salonach oraz sklepie jubilerskim online znajdziesz pierścionki zaręczynowe z szafirem w urzekającym wachlarzu odcieni. Bogactwo szafiru to cała paleta barw jaką nas obdarowuje. Biały, bezbarwny, żółty, różowy, pomarańczowy, purpurowy, zielony, szary, brunatny, czy czarny – od chłodnych odcieni, aż po głęboko nasycone barwy pełne ciepłych refleksów światła.

W naszej ofercie mamy także coś specjalnego: pierścionki zaręczynowe z białymi, różowymi, fioletowymi i czerwonymi szafirami. Proponujemy także unikalne wzory, które łączą różnokolorowe szafiry w zachwycający efekt mieniącej się ferii barw.

Odkryj najczęściej wybierane pierścionki zaręczynowe z szafirami marki Savicki:

Złote pierścionki zaręczynowe z szafirami

W naszych kolekcjach znajdziesz pierścionki zaręczynowe z szafirami osadzonymi na ozdobnych obrączkach wykonanych z żółtego, białego oraz różowego złota. Nasi jubilerzy komponują kolorystykę naszych pierścionków zaręczynowych, dopełniając subtelny efekt delikatnych odcieni lub zjawiskowo potęgując eleganckie kontrasty. To właśnie dzięki talentowi mistrzów sztuki jubilerskiej powstają wzory, które zapierają dech w piersiach.

Klasyczne żółte, eleganckie białe, czy subtelne różowe?

Nasi mistrzowie sztuki jubilerskiej łączą kolory złota z odcieniami szafirów, uzyskując efekt, który olśniewa od pierwszego wejrzenia.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem - różne kolory

Szafir

Szafir to kamień szlachetny i rzadka odmiana korundu. Powstaje wskutek kontaktu wapieni ze skałami magmowymi i wyróżnia się wyjątkową odpornością na siłę żywiołów – bardzo wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne, czy długotrwałe działanie wysokiego ciśnienia i wody.

Szafir to po diamencie najtwardszy na świecie kamień.

Najpiękniejsze niebieskie szafiry występują na Sri Lance, w Kambodźy i Indiach. W Polsce szczęśliwcy mogą znaleźć szafir w Wilczej porębie w okolicach Karpacza!

Szafiry - wydobycie

Kolory szafirów

Kolor i odcienie szafirów wynikają z ich składu chemicznego, a mówiąc ściślej, obecności śladowej zawartości różnych pierwiastków. Np. żelazo trójwartościowe zabarwia szafiry na kolor żółty, a dwuwartościowe na zielony, wanad – barwi szafir na fioletowo, a chrom na różowo.

Uznawane za najpiękniejsze niebieskie szafiry zawdzięczają swój urzekający kolor obecności tytanu i żelaza, a rzadko spotykane czerwone szafiry powstają dzięki obecności chromu.

Kształt szafirów

Kształt szafirów oraz wyjątkowy efekt gwiaździstości oraz odbijania refleksów światła wynika z wewnętrznej struktury kamienia. Obserwując szafiry w mikroskopowym przybliżeniu zauważymy wiele pustych kanalików ułożonych zgodnie z symetrią kryształów przecinających się pod kątem 120°. A zatem to dzięki naturze szafiry zachwycają nas od tysięcy lat, a jubilerzy „tylko” dopełniają efekt stworzony przez matkę naturę.

Szlifowanie szafiru

Podobnie jak w przypadku diamentów szafiry zaczynają swoje drugie życie po wykonaniu specjalistycznego szlifu. Szlifowanie szafiru to trudna sztuka, która wymaga precyzji, doświadczenia i wyobraźni, aby szafir, który ma zostać osadzony na pierścionku lub innej biżuterii, idealnie wkomponował się w jubilerski projekt. Co więcej, to właśnie jubilerska obróbka sprawia, że naturalny kolor szafiru nabiera świetlistego blasku.

Najczęściej szafiry szlifuje się schodkowo, lub nadaje się im tzw. szlif brylantowy. W przypadku ciemniejszych szafirów najczęściej stosuje się szlif płaski, aby wydobyć z kamienia całe jego bogactwo kolorystyczne. Szafirom gwiaździstym nadaje się formę kaboszonu, czyli kamienia oszlifowanego kuliście, półkuliście lub elipsoidalnie.

Szafiry – ciekawostki

Szafiry to tajemnicze kamienie, które fascynują ludzi od momentu kiedy odkryto ich naturalne piękno. Przez wieki, aż do dzisiejszego dnia z szafirami wiąże się wiele niezwykłych historii. Oto kilka ciekawostek:

Odzyskaj utracone piękno

Czy wiesz, że jeśli zamkniesz szafir w ciemnej szkatułce na dłuższy czas, to blask kamienia zblednie lub całkowicie zaniknie? Wystarczy jednak, że szafir opromieni słońce, a w mgnieniu oka odzyska swe "utracone piękno"

Niezwykła historia największego szafiru

Czy wiesz, że największy szafir świata znalazł mały chłopiec w Australii w 1938 roku? Rodzice nie zorientowali się, że synek przyniósł do domu prawdziwy skarb i kamień przez 10 lat służył jako blokada do drzwi?! Kiedy zorientowano się, że to szafir eksperci wycenili go na milion dolarów!

Nosisz pierścień z szafirem? Jesteś sprawiedliwy!

Czy wiesz, że jeszcze w renesansie osoby, które nosiły pierścionki z szafirem często uznawane były za magów, którzy posiadają dar sprawiedliwości? Zdarzało się, że proszono, aby posiadacze pierścieni rozstrzygali spory, a ich decyzje nagradzano złotem.

Popiersia amerykańskich prezydentów

Czy wiesz, że z wykorzystaniem szafiru zostały wyrzeźbione słynne popiersia 3 amerykańskich prezydentów: Lincolna, Washingtona oraz Eisenhowera? Wybór kamienia był podyktowany wizualnym efektem oraz jego wyjątkową symboliką.

Pierścionki z szafirem – historia

Szafir zawdzięcza swoją nazwę greckiemu słowu „Sappheiros”, czyli niebieski, a po hebrajsku „Saphir” oznacza uświęconą tajemnicę. Kamień ten fascynował ludzkość od wieków. Starożytni Persowie wierzyli, że kolor nieba jest odbiciem gigantycznego szafiru, na którym spoczywa ziemia.

Szafir – kamień mądrości i ulubiony klejnot weneckich dożów

Szafir był także ulubionym kamieniem szlachetnym weneckich dożów, którzy nosili z nim pierścienie, ozdabiali przedmioty codziennego użytku oraz komnaty, a także, wrzucając go w fale, dokonywali symbolicznego aktu zaślubin z morzem. W księgach wielu kultur można przeczytać, że szafir to najbardziej tajemniczy spośród wszystkich klejnotów, czczony jako „kamień mądrości”.

W naszej pracowni jubilerskiej czerpiemy inspiracje z historii.

Dopełniamy kreatywnością oraz marzeniami kobiet o wyjątkowych pierścionkach zaręczynowych.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Szafir – od starożytności po chrześcijaństwo

Wiemy ze starożytnych i średniowiecznych kronik, że szafir był od najdawniejszych czasów wykorzystywany w magii i czarnoksięstwie, a starożytni Rzymianie i Egipcjanie szukali w nim prawdy i sprawiedliwości. Od XII wieku szafir stał się symbolem chrześcijańskim i trafił na ręce biskupów jako oznaka boskiej światłości.

Nie mniej, także w naszych kręgach kulturowych – jeszcze w XX wieku szafir królował podczas seansów spirytystycznych i służył jako pomost, który łączy medium z zaświatami. Osoby, które wieżą w moc kamieni, uważają, że szafir to kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem strzelca i ryb (szafir niebieski), byka (szafir pomarańczowy), bliźniąt, panny oraz wagi (szafir żółty).

Szafir – kamień zakochanych

Szafir to także kamień zakochanych i pożądających szczerego uczucia. Nic więc dziwnego, że już ponad 1000 lat temu mężczyźni wręczali ukochanym pierścionki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki ozdobione właśnie szafirami.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem należą do najczęściej wybieranych na świecie, a szafir niemal od zawsze rywalizuje z diamentami o pierwszy wybór zakochanych mężczyzn.

Podjąłeś najważniejszą decyzję w życiu?

Chcesz olśnić swoją ukochaną? Pragniesz podarować ukochanej symbol czystej miłości?

Wybierz pierścionki zaręczynowe z szafirem marki Savicki. Urzeknij swoją wybrankę od pierwszego wejrzenia i zobacz w jej oczach spełnione marzenia.

Koszyk (0)

Twój koszyk jest pusty ...

... niestety, ale nie posiadasz jeszcze żadnych produktów w koszyku.

Może czas to zmienić?

Ostatnio oglądane

Nic ostatnio nie oglądałeś ...

... nie masz żadnych produktów które oglądałeś

Może czas to zmienić?

Sortuj według: