Odbierz aż 20% rabatu - pobierz limitowany kod Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Conflict free diamonds

Firma Savicki na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i komfort swoich klientów. Dbamy o to, aby otrzymywana biżuteria wykonywana była wyłącznie z materiałów pochodzących z legalnych źródeł.

Dlatego również i my przyłączamy się do akcji propagującej wykorzystywanie diamentów posiadających gwarancję conflict-free.

Logotyp certyfikatu diamentu Logotyp certyfikatu diamentu Logotyp certyfikatu diamentu
Dowiedz się więcej
Logotyp certyfikatu diamentu

Certyfikowane pochodzenie

Dokładnie sprawdzamy pochodzenie wszystkich naszych diamentów. Nasi dostawcy to starannie wybrani partnerzy.

Sprawdzeni dostawcy

Współpracujemy jedynie ze starannie wyselekcjonowanymi przez nas dostawcami. Nasi partnerzy to wyłącznie najlepsi dostawcy na rynku.

Wyjątkowa biżuteria

Wyroby jubilerskie SAVICKI ozdabiane są jedynie diamentami pochodzącymi z legalnych źródeł.

Logotyp certyfikatu diamentu

Kimberley Process Certification Scheme

5 listopada 2002 roku w Szwajcarii – 36 krajów oraz Wspólnota Europejska oficjalnie podjęły walkę z handlem diamentami pochodzącymi z rejonów konfliktowych, uchwalając deklarację zwaną „Deklaracją Interlaken”.

Uczestnicy zobowiązali się w ten sposób do respektowania dokumentu „Kimberley Process Certification Scheme” regulującego system certyfikacji w obrocie nieoszlifowanymi diamentami.

Do każdej biżuterii z diamentami dołączamy kartę Conflict-Free potwierdzająca, że diamenty użyte do jej wykonania pochodzą z legalnych źródeł.

Savicki Diamonds

Starannie wyselekcjonowane diamenty

Oprawiane diamenty w naszej biżuterii to gwarancja jakości na zawsze. Każdy z klejnotów
użyty do wyrobu biżuterii SAVICKI spełnia wszelkie kryteria najwyższej jakości.

Dowiedz się więcej o diamentach Savicki

O nielegalnym wydobyciu diamentów

Pracownicy nielegalnych kopalni diamentów codziennie narażają życie, pracując w prymitywnych warunkach – bez opieki medycznej, czy odpowiednich narzędzi.

Bardzo często są to również dzieci, które przymuszane do pracy – tracą życie lub poddawane są okrutnym torturom, mającym na celu wymuszenie w nich posłuszeństwa. Światowa Rada Diamentów od wielu lat próbuje walczyć z tym procederem – niestety bezskutecznie.

Firma SAVICKI w pełni zgadza się ze stwierdzeniem byłego brytyjskiego sekretarza stanu, który na forum ONZ tak wypowiadał się o nielegalnym wydobyciu diamentów:

„Chcemy mieć pewność, że diament, który wkładamy na palec ukochanej osoby, nie był powodem odcięcia palca lub dłoni dziecku”.

Logotyp certyfikatu diamentu
Logotyp certyfikatu diamentu

Diamenty z bezpiecznych źródeł

Dbamy o to, aby nasze diamenty pochodziły wyłącznie z legalnych i w pełni bezpiecznych źródeł.

Wprost mówimy o tym, że jesteśmy przeciwni temu okrutnemu procederowi, jakim jest wydobycie i handel „krwawymi” diamentami.

Nasi Partnerzy to specjalnie wybrane przez nas firmy, które starannie wyselekcjonowaliśmy spośród wszystkich dostawców dostępnych na rynku.

Za każdym razem sprawdzamy dokładnie wszystkie otrzymywane certyfikaty tak, aby zagwarantować naszym klientom wolne od konfliktów diamenty, spełniające standardy Savicki DiamondsTM, które zdobią nasze wyroby biżuteryjne.

Kategorie