Love is in the air! Rabaty do -20% | Raty 0% RRSO 0%
Nie znaleziono kategorii której szukasz...
Wpisz inną szukaną frazę
Znalezione produkty (0): Może Ci się spodobać:
Nie znaleziono kategorii której szukasz...
Wpisz inną szukaną frazę
Znalezione produkty (0): Może Ci się spodobać:

Pierścionek z szafirem

Filtruj i sortuj
Filtruj:
Zobacz wszystkie
Sortuj:
Popularność
Ceny rosnąco
Ceny malejąco
Kamień największy
Kamień najmniejszy
Pokaż:
20
40
60
80
100
Wynik:
Wygląda na to, że mogliśmy dopasować mało wyników do Twojego zapytania...
Zobacz alternatywne propozycje, które specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy:
Zobacz wszystkie
Sortuj:
Popularność
Ceny rosnąco
Ceny malejąco
Kamień największy
Kamień najmniejszy
Pokaż:
20
40
60
80
100
Wynik:

Pierścionek z szafirem - wyznanie najpiękniejszych uczuć

Doskonałość, która pozwala na wyrażenie najsilniejszych uczuć. Intensywność emocji i dyskretny blask, gotowy zdradzić wyjątkowe tajemnice. Pierścionki z szafirem to głębia błękitu i jedwabisty połysk, połączone w klejnot, który symbolizuje miłość, wierność, nadzieję, zaklętą mądrość, tęsknotę i czystość. Kamień szlachetny w kolorze nieba urzeka swoją lekkością dającą uczucie świeżości i wolności. Pierścionek z szafirem to perfekcyjny kandydat na wyznanie uczuć kobiecie, która jest tą jedyną. Ubrany w szlachetny metal o barwie płynnego miodu tworzy element biżuterii, który zdolny jest złożyć przysięgę niezniszczalnej emocji bez słów. W pracowni jubilerskiej SAVICKI, nasi mistrzowie wydobywają z klejnotów całą potęgę naturalnego piękna tworząc pierścionki zaręczynowe z szafirem – symbole odzwierciedlające obietnicę szczerej miłości mężczyzny, który kłania się przed swoją ukochaną, prosząc ją o rękę.

Zakochaj się w pierścionkach z szafirem.

Poczuj lekkość, wolność i otul się mgiełką tajemnicy.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Pierścionek z szafirem - DOSKONAŁOŚĆ ZAMKNIĘTA W DROBNYM KLEJNOCIE

Szafir jest zjawiskowym kamieniem szlachetnym, który w przyrodzie objawia się w wielu barwach. Mówi się, że daje on szczęście w przyjaźni i małżeństwie, przez co często wykorzystuje się go do wyrobu pierścionków zaręczynowych. Pierścionek z szafirem otulony blaskiem białego złota stwarza magiczne połączenie, kreujące mroźny, elegancki styl, przynoszący harmonię i nadzieję. Zaskakujące wyjątkowością pierścionki z szafirem budzą uczucie luksusu i podkreślają unikalny styl i charakter każdej z kobiet. Nie ma dwóch identycznych elementów biżuterii – każdy z nich opowiada odrębną historię, na swój sposób doskonałą i przynoszącą falę niezapomnianych wspomnień. Pierścionek z szafirem o kolorze błękitu przywodzi na myśl obraz nieposkromionego oceanu otulonego dźwiękiem szumiącej melodyjnie wody. Przynosi spokój, harmonię i niewinność. Fioletowe pierścionki z szafirem to natomiast biżuteria pełna magii – podaruj ją kobiecie, która w swoim życiu zasługuje jedynie na rzeczy pochodzące z najpiękniejszych baśni!


Pierścionki z szafirem – symbolika

Szafir jest jednym z najchętniej wybieranych kamieni szlachetnych – w końcu posiada w sobie niezwykły czar, a także pojawia się w niezwykłych barwach. Najbardziej znaną jest oczywiście ta królewsko niebieska, której atrakcyjny wygląd rozkochał w sobie niejedną kobietę. Od kamienia nieśmiertelności i wiecznej młodości, po symbol sprawiedliwości i prawdy – pierścionki z szafirem to doskonały wybór na zaręczyny, ponieważ wraz z pięknem oferują wyłącznie najznakomitsze cechy. Wiele osób już od czasów starożytnych wierzyło w niezwykłe działania tego klejnotu. Pierścionek z szafirem uważa się za talizman przyjaźni i małżeńskiego szczęścia. Mężczyzna wybierający pierścionek, w którego centrum pojawia się szafir, wraz z obietnicą miłości gwarantuje ukochanej lojalność i oddanie. Sam klejnot posiada w sobie ogromną moc, a różnorodność jego barw to dodatkowy atut – pierścionek z szafirami o kilku odcieniach idealnie dopasuje się do charakteru Twojej wybranki. Pierścionek z szafirem i diamentami, otulony białym złotem, gwarantuje nieskazitelny blask i niezniszczalność uczuć, jednocześnie uzależniając od niespotykanej ekskluzywności. Daj się ponieść bogactwu, jakie znajdziesz w pierścionkach z szafirem SAVICKI. Intensywna barwa niebieskiego, nasycony, romantyczny róż, nieskazitelna biel. Każda z tych barw opowiada inną, niesamowitą historię, a pierścionek z szafirem przybiera unikalne formy, stając się tym, co uwielbiasz. Magiczny fiolet, czy żywa zieleń – w naszym salonie znajdziesz biżuterię, która odzwierciedli Twoje pragnienia i najskrytsze żądze. Pierścionki z szafirem to delikatne krążki, które skrywają w sobie wiele tajemnic.


PIERŚCIONKI Z SZAFIREM W ZASKAKUJĄCYCH WZORACH

Jesteśmy dumni, że, tworząc pierścionki zaręczynowe z szafirem, możemy towarzyszyć zakochanym w tej wyjątkowej chwili pełnej wzruszeń i spełnienia. Właśnie dlatego każdy pierścionek zaręczynowy z szafirem wykonujemy z myślą o blasku w oczach kobiety oraz o uczuciach, które wywołuje każde spojrzenie na dłoń ozdobioną naturalnym pięknem szlachetnego kamienia.

Pierścionki z szafirem – wzory

Pierścionki z szafirem marki Savicki wyróżnia bogaty wybór wzornictwa – od klasycznej elegancji, po oryginalne i awangardowe modele. Urok szafiru daje naszym jubilerom nieskończone możliwości łączenia go z innymi kamieniami szlachetnymi. Nastrojowość szafiru idealnie współgra z charyzmą diamentów, przez co kamienie te często osadzane są w jednym pierścionku.

Każdy pierścionek z szafirem posiada indywidualny styl oraz charakter i jest wyrazem naszego zachwytu nad niepowtarzalnością kobiecego wdzięku.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem marki SAVICKI

Zatrzymujemy magię ulotnych chwil w klejnocie, który lśni kolorem nieba

Pierścionek z szafirem – odcienie

W naszych salonach oraz sklepie jubilerskim online znajdziesz pierścionki zaręczynowe z szafirem w urzekającym wachlarzu odcieni. Bogactwo szafiru to cała paleta barw jaką nas obdarowuje. Biały, bezbarwny, żółty, różowy, pomarańczowy, purpurowy, zielony, szary, brunatny, czy czarny – od chłodnych odcieni, aż po głęboko nasycone barwy pełne ciepłych refleksów światła. Kolor i odcienie szafirów wynikają z ich składu chemicznego, a mówiąc ściślej, obecności śladowej zawartości różnych pierwiastków. Np. żelazo trójwartościowe zabarwia szafiry na kolor żółty, a dwuwartościowe na zielony, wanad – barwi szafir na fioletowo, a chrom na różowo. Uznawane za najpiękniejsze niebieskie szafiry zawdzięczają swój urzekający kolor obecności tytanu i żelaza, a rzadko spotykane czerwone szafiry powstają dzięki obecności chromu.

W naszej ofercie mamy także coś specjalnego: pierścionki zaręczynowe z białymi, różowymi, fioletowymi i czerwonymi szafirami. Proponujemy także unikalne wzory, które łączą różnokolorowe szafiry w zachwycający efekt mieniącej się ferii barw.

Odkryj najczęściej wybierane pierścionki z szafirami marki Savicki:

Klasyczne żółte, eleganckie białe, czy subtelne różowe?

Nasi mistrzowie sztuki jubilerskiej łączą kolory złota z odcieniami szafirów, uzyskując efekt, który olśniewa od pierwszego wejrzenia.

Szafir

Szafir to kamień szlachetny i rzadka odmiana korundu. Powstaje wskutek kontaktu wapieni ze skałami magmowymi i wyróżnia się wyjątkową odpornością na siłę żywiołów – bardzo wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne, czy długotrwałe działanie wysokiego ciśnienia i wody.

Szafir to po diamencie najtwardszy na świecie kamień.

Najpiękniejsze niebieskie szafiry występują na Sri Lance, w Kambodźy i Indiach. W Polsce szczęśliwcy mogą znaleźć szafir w Wilczej porębie w okolicach Karpacza!

Szafiry - wydobycie

Pierścionki z szafirem – piękno w wielu odsłonach

To, co czyni pierścionki z szafirem idealnymi na zaręczyny to fakt, że każdy z nich jest niesamowicie unikatowy poprzez ogromny wybór czynników czyniących go całkowicie różnym od reszty. Pierścionek z szafirem przybierze barwę jaką tylko chcesz, zmieni się w Twój ulubiony kształt i zalśni blaskiem, który powstanie z promieni światła odbijających się w wyjątkowym szlifie. W SAVICKI możesz stworzyć pierścionek z szafirem, który Twoja ukochana dotąd widziała tylko w snach.

Kształt szafirów

Kształt szafirów oraz wyjątkowy efekt gwiaździstości oraz odbijania refleksów światła wynika z wewnętrznej struktury kamienia. Obserwując szafiry w mikroskopowym przybliżeniu zauważymy wiele pustych kanalików ułożonych zgodnie z symetrią kryształów przecinających się pod kątem 120°. A zatem to dzięki naturze szafiry zachwycają nas od tysięcy lat, a jubilerzy „tylko” dopełniają efekt stworzony przez matkę naturę.

Szlifowanie szafiru

Podobnie jak w przypadku diamentów szafiry zaczynają swoje drugie życie po wykonaniu specjalistycznego szlifu. Szlifowanie szafiru to trudna sztuka, która wymaga precyzji, doświadczenia i wyobraźni, aby szafir, który ma zostać osadzony na pierścionku lub innej biżuterii, idealnie wkomponował się w jubilerski projekt. Co więcej, to właśnie jubilerska obróbka sprawia, że naturalny kolor szafiru nabiera świetlistego blasku. Najczęściej szafiry szlifuje się schodkowo, lub nadaje się im tzw. szlif brylantowy. W przypadku ciemniejszych szafirów najczęściej stosuje się szlif płaski, aby wydobyć z kamienia całe jego bogactwo kolorystyczne. Szafirom gwiaździstym nadaje się formę kaboszonu, czyli kamienia oszlifowanego kuliście, półkuliście lub elipsoidalnie.

Pierścionki z szafirem - historia i symbolika

Wiemy ze starożytnych i średniowiecznych kronik, że szafir był od najdawniejszych czasów wykorzystywany w magii i czarnoksięstwie, a starożytni Rzymianie i Egipcjanie szukali w nim prawdy i sprawiedliwości. Od XII wieku szafir stał się symbolem chrześcijańskim i trafił na ręce biskupów jako oznaka boskiej światłości. Nie mniej, także w naszych kręgach kulturowych – jeszcze w XX wieku szafir królował podczas seansów spirytystycznych i służył jako pomost, który łączy medium z zaświatami. Osoby, które wieżą w moc kamieni, uważają, że szafir to kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem strzelca i ryb (szafir niebieski), byka (szafir pomarańczowy), bliźniąt, panny oraz wagi (szafir żółty). Szafir to także kamień zakochanych i pożądających szczerego uczucia. Nic więc dziwnego, że już ponad 1000 lat temu mężczyźni wręczali ukochanym pierścionki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki ozdobione właśnie szafirami. Pierścionki zaręczynowe z szafirem należą do najczęściej wybieranych na świecie, a szafir niemal od zawsze rywalizuje z diamentami o pierwszy wybór zakochanych mężczyzn.

Filtry
 • Sortowanie
  • Popularność
  • Ceny rosnąco
  • Ceny malejąco
  • Kamień największy
  • Kamień najmniejszy
 • Kategoria
  • Biżuteria damska
   • Bransoletki
   • Kolczyki
   • Kolie
   • Komplety
   • Łańcuszki
   • Naszyjniki
   • Zawieszki
  • Pierścionki
  • Obrączki
  • Biżuteria męska
   • Bransoletki męskie
   • Zawieszki męskie
   • Łańcuszki męskie
   • Spinki
   • Sygnety
  • Zegarki
  • Akcesoria do biżuterii
 • Kolekcja
  Dream
  The Light
  The Journey
  Share Your Love
  Fairytale
  This is Love
  Niekolekcyjne
 • Kruszec
  • Srebro pozłacane
   Srebro pozłacane
  • Złoto
   • Złoto żółte
    Złoto żółte
   • Złoto białe
    Złoto białe
   • Złoto różowe
    Złoto różowe
   • Złoto czarne
    Złoto czarne
   • Złoto biało-żółte
    Złoto biało-żółte
   • Złoto biało-różowe
    Złoto biało-różowe
   • Złoto żółto-biało-różowe
    Złoto żółto-biało-różowe
  • Platyna
   Platyna
  • Srebro
   Srebro
  • Carbon
   Carbon
  • Tytan
   Tytan
  • Stal szlachetna
 • Cena
  -
 • Kamień główny
  • Diament
   • Biały diament
    Biały diament
   • Czarny diament
    Czarny diament
   • Brązowy diament
    Brązowy diament
   • Żółty diament
    Żółty diament
  • Szafir
   • Biały szafir
    Biały szafir
   • Niebieski szafir
    Niebieski szafir
   • Różowy szafir
    Różowy szafir
   • Fioletowy szafir
    Fioletowy szafir
   • Żółty szafir
    Żółty szafir
   • Zielony szafir
    Zielony szafir
   • Pomarańczowy szafir
  • Topaz
   • Biały topaz
    Biały topaz
   • Niebieski topaz
    Niebieski topaz
  • Rubin
   Rubin
  • Szmaragd
   Szmaragd
  • Cyrkonia
   Cyrkonia
  • Tanzanit
   Tanzanit
  • Morganit
   Morganit
  • Akwamaryn
   Akwamaryn
  • Granat
   Granat
  • Kwarc
   Kwarc
  • Perła
   Perła
  • Koral
   Koral
  • Cytryn
   Cytryn
  • Onyks
   Onyks
  • Howlit
   Howlit
  • Malachit
   Malachit
  • Ametyst
   Ametyst
  • Różowe kocie oko
   Różowe kocie oko
  • Perydot
   Perydot
  • Tsavoryt
  • Turkus
 • Masa kamieni
  -
 • Styl
  • Klasyczny
   Klasyczny
  • Halo
   Halo
  • Trójkamieniowy
   Trójkamieniowy
  • Nowoczesny
   Nowoczesny
  • Centralny
   Centralny
 • Szlif
  • Bagietka
  • Okrągły/brylantowy
   Okrągły/brylantowy
  • Owalny
   Owalny
  • Szmaragdowy
   Szmaragdowy
  • Princess
   Princess
  • Łezka
   Łezka
  • Serce
   Serce
  • Trójkąt
   Trójkąt
  • Markiza
   Markiza
 • Rozmiary w 24h
  -

Koszyk (0)

Twój koszyk jest pusty ...

... niestety, ale nie posiadasz jeszcze żadnych produktów w koszyku.

Może czas to zmienić?

Ostatnio oglądane

Nic ostatnio nie oglądałeś ...

... nie masz żadnych produktów które oglądałeś

Może czas to zmienić?