Powiększ swój rabat nawet do 35%  |
  • d
  • h
  • m
  • s
| Odbierz kod
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem

Jak rozpoznać srebro?

2020-02-21 11:34:51

Jak rozpoznać srebro?

W dobie sztucznej biżuterii, produktów, które do złudzenia przypominają metale szlachetne, nie zawsze łatwo znaleźć oryginał. Jak rozpoznać srebro wśród setek innych surowców, które skutecznie je naśladują? Czy są na to domowe sposoby?


Jak rozpoznać srebro domowymi sposobami?

Już na początku należy wspomnieć, że żadna z metod nie daje całkowitej pewności i zawsze warto zwrócić się do jubilera – tylko on dokładnie wie, jak rozpoznać srebro. Ponadto, warto kupować wyroby w sprawdzonych miejscach, oferujących tylko oryginalne, szlachetne metale. Jeśli jednak najbliższy sklep jest nie po drodze, a my znaleźliśmy w domu biżuterię niewiadomego pochodzenia, można spróbować domowymi metodami ją rozszyfrować. Jak rozpoznać srebro w taki sposób?

Warto mieć pod ręką magnes. Srebro bowiem jest metalem, które na niego nie reaguje, słowem – nie przyciąga. Nie należy jednak myśleć, że dany wyrób jest od razu słabej jakości. Jak wiadomo, platyna, która przypomina srebro, będzie już przyciągała magnes, łatwo więc o bardzo drogą pomyłkę. Również srebro z domieszką innych metali może nieznacznie przyciągać magnes, taki sposób na to, jak rozpoznać srebro, nie należy do najbardziej wiarygodnych.


Jak rozpoznać srebro nie mając wybitej próby?

Zazwyczaj każdy wyrób jubilerski ją posiada, ale można przyjąć różne scenariusze. Jeśli dany przedmiot jej nie ma, można go sprawdzić jeszcze inaczej. Jak rozpoznać srebro bez próby? Na uwagę zasługuje kolor, połysk i wszelkie przebarwienia – one powinny wzbudzić podejrzenia. Warto też sprawdzić, czy produkt zostawia ślad na białej kartce, jeśli mocno się nim po niej przejedzie. Jeśli tak – można przypuszczać, że nie jest to srebro.

Można także wykonać tzw. próbę Archimedesa, a wiec sprawdzić objętość metalu poprzez obliczenia objętości wypartej przez niego wody po wrzuceniu do naczynia. Gęstość srebra wynosi 10g/cm³. Jednak żadna z tych metod nie daje gwarancji, dlatego najlepszym sposobem na to, jak rozpoznać srebro, będzie po prostu konsultacja z profesjonalistą.

Kategorie