Odbierz aż 25% rabatu już teraz Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Jak zorganizować ślub cywilny? Kilka praktycznych porad

2023-05-31 07:20:13

Jak zorganizować ślub cywilny? Kilka praktycznych porad

Ślub cywilny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które stronią od podniosłych ceremonii. Zawarcie związku małżeńskiego odbywa się w obecności urzędnika oraz zaproszonych gości i choć budzi ogromne wzruszenie, wyróżnia się kameralną atmosferą. Jak zorganizować ślub cywilny? Podpowiadamy!


Organizacja ślubu cywilnego - jak to prawidłowo zrobić i od czego należy zacząć?

Jak załatwić ślub cywilny? Wystarczy udać się do urzędu stanu cywilnego i dopilnować kilku najpotrzebniejszych formalności. Konieczne jest dostarczenie dokumentów oraz uiszczenie stałej opłaty za ślub cywilny, w wysokości 84 zł. Następnie musicie wybrać dokładną datę ślubu, która wypada nie wcześniej niż 30 dni po wizycie. Istnieje możliwość przyspieszenia terminu za dodatkową opłatą, jednak na ogół przyjmuje się, że ślub cywilny należy zacząć planować co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. Kiedy formalności macie już za sobą, czas zabrać się za najbardziej ekscytującą część, czyli planowanie wesela!

Jak zorganizować ślub cywilny i wesele? Pierwszym podjętym przez Was krokiem powinno być stworzenie wstępnej listy gości oraz wybranie świadków. Ile osób na ślubie cywilnym? Wszystko zależy od Was! Możecie postawić na kameralne świętowanie w gronie najbliższych lub zorganizować huczną imprezę, na której pojawią się wszyscy Wasi znajomi. Jeśli pragniecie zaprosić większą ilość osób, polecamy zapytać w urzędzie o wielkość sal. Być może konieczne będzie zorganizowanie własnego miejsca, które pomieści Waszych bliskich. Następnie pozostaje już nic innego, jak wybranie zaproszeń, stylizacji ślubnych, sali weselnej, menu ślubnego oraz usługodawców! Aby przygotowania szły jak po maśle, rekomendujemy korzystanie z pleneru ślubnego SAVICKI. W specjalnym notesie znajdziecie potrzebne wskazówki oraz miejsce na zapisywanie najważniejszych informacji. Dzięki temu święto Waszej miłości będzie dopięte na ostatni guzik!

Jak zorganizować skromny ślub cywilny? Bardzo podobnie, wystarczy wybrać termin w urzędzie stanu cywilnego i zorganizować kameralne przyjęcie w restauracji lub domu. Uroczysty obiad, na którym pojawią się jedynie najbliżsi członkowie to świetna okazja do porozmawiania o planach na przyszłość. Po zaplanowaniu najważniejszych kwestii pozostaje już tylko oczekiwanie na ten wyjątkowy dzień! Cała ceremonia trwa około 20 minut i już po podpisaniu aktu małżeńskiego, stajecie się jednością w świetle prawa!


Co jest potrzebne do zorganizowania ślubu cywilnego?

Ślub cywilny - co potrzeba załatwić? Jak wziąć ślub cywilny? Te pytania nurtują narzeczonych, którzy planują swój wielki dzień. Aby złożenie przysięgi było możliwe, zakochani muszą uiścić wspomnianą wypłatę oraz okazać odpowiednie dokumenty. W większości przypadków należy okazać jedynie potwierdzenie wpłaty, dokument tożsamości. W szczególnych przypadkach niezbędne będą jeszcze inne zaświadczenia. Osoby po rozwodzie muszą okazać dokument świadczący o tym, iż nie ma żadnych powodów, które mogłyby przeszkodzić w ponownym wstąpieniu w związek małżeński. Jeśli jedno z przyszłych małżonków jest niepełnoletnie, konieczne będzie zdobycie zgody wydanej przez sąd na zawarcie małżeństwa. Podobne zaświadczenie obowiązuje osoby spowinowacone lub dotknięte chorobą psychiczną. Jeśli chodzi o ślub cywilny, dokumenty dodatkowe powinni przygotować także obcokrajowcy. Niezbędne będzie zaświadczenie, wystawione zgodnie z prawem obowiązującym w danym kraju, mówiące o tym, iż dana osoba może przystąpić do składania przysięgi małżeńskiej. Otrzymaniu oświadczenia niekiedy może być problematyczne w związku chociażby z trudną sytuacją polityczną w danym kraju. W takim przypadku możemy starać się o zgodę wydaną przez polski sąd. Jeśli urzędnik będzie miał trudności w ustaleniu danych niezbędnych do wypisania aktu ślubu, może poprosić o odpis aktu urodzenia. Każde oświadczenie wpływa na to, ile kosztuje ślub cywilny. Każda z kwot jest jednak drobna w porównaniu do wartości ceremonii ślubu.


Gdzie ma odbyć się ślub cywilny - w ratuszu, czy w urokliwym miejscu?

Miejsce na ślub cywilny możecie wybrać według własnych upodobań. Przeważnie uroczystość odbywa się w ratuszu lub jednej z sal urzędu, jednak istnieje także możliwość przeniesienia uroczystości w dogodne miejsce. Złożenie przysięgi małżeńskiej na łonie natury to wspaniałe przeżycie, o którym marzy wiele par! Jeśli chodzi o ślub cywilny w plenerze, koszt powiększy się o 1000 zł, czyli kwotę, dzięki której Wasza uroczystość może odbyć się poza urzędem. Pamiętajcie, aby złożyć także odpowiedni wniosek. Jest to jedynie formalność, ponieważ w niewielu przypadkach prośba o złożenie przysięgi w plenerze zostaje odrzucona. Znacznie trudniejsze jest zorganizowaniu ślubu kościelnego w plenerze, gdyż otrzymanie zgody na organizację nabożeństwa poza świątynią niejednokrotnie graniczy z cudem.

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze? Po otrzymaniu zezwolenia należy zaplanować idealną scenerię. Zadbajcie o wynajem krzeseł, na których zasiądą goście, odpowiednie nagłośnienie, zaplanujcie perfekcyjny wygląd kobierca ślubnego, oraz honorowe miejsce, które zajmą świadkowie. A co powiecie na plenerowe wesele? Wynajmijcie namiot, który spełni rolę, a na trawie ustawcie eleganckie stoły. Dajcie ponieść się fantazji, aby ślub cywilny stał się jedną z najpiękniejszych nocy w Waszym życiu. Pamiętajcie, że marzenia związane z idealnym ślubem i weselem w plenerze są na wyciągnięcie ręki!


Jak należy ubrać się na ślub cywilny?

Chociaż ślub w urzędzie stanu cywilnego nie jest tak uroczysty, jak ceremonia odbywająca się w kościele, warto pozostać wiernym tradycji i ubrać się w suknię ślubną. Jest to w końcu wielki dzień i jedyna okazja w życiu kobiety, aby zaprezentować się w wyjątkowej kreację. Składając przysięgę małżeńską, poczuj się jak prawdziwa księżniczka, która właśnie rozpoczyna swoje “i żyli długo, i szczęśliwie”. Pan młody powinien pojawić się w doskonale dopasowanym garniturze, aby świetnie prezentować się u boku swojej kobiety. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z tradycyjnego ubioru, jednak narzeczeni muszą pamiętać o zachowaniu powagi uroczystości. Ceremonia zawarcia związku małżeńskiego odbywa powinna być podniosła, zatem zarówno Was, jak i zaproszonych gości obowiązuje odświętny strój. Niezależnie od tego, czy bierzecie ślub kościelny, czy też cywilny, postawcie na wyjątkowe kreacje, które, podobnie jak obrączki ślubne białe złoto, już zawsze będą przypominały Wam o tym wyjątkowym dniu!


Obrączka ślubna, czyli najważniejszy element każdej ceremonii ślubnej, o której należy pamiętać

Obrączki ślubne to najważniejszy element biżuterii w życiu każdej pary. Symbolizują one wieczną miłość, kryją piękne wspomnienia o ślubie, a także przypominają o tym, jak silne jest małżeństwo.

Jak poradzić sobie z tak trudnym wyborem? Przede wszystkim ustalcie swój budżet, dzięki czemu będziecie mogli stwierdzić, czy bardziej interesują Was tanie obrączki ślubne, czy biżuteria z wyższej półki. W trakcie wyboru małżonkowie powinni dołożyć wszelkich starań, aby biżuteria odzwierciedlała ich relację. Jeśli jesteście miłośnikami oryginalności, polecamy wybór nietypowych obrączek ślubnych. Symbole miłości z karbonu lub czarnego złota idealnie odzwierciedlą nietuzinkowość, która połączyła Was na wieki! Wisienką na torcie będzie grawerunek w postaci romantycznej sentencji, pochodzącej z Waszej ulubionej piosenki. Niech wzruszający cytat towarzyszy Wam każdego dnia, przypominając o tym, jak wyjątkowa jest historia Waszej miłości.Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie