Gwarancja dostawy przed Świętami - Odbierz dodatkowy rabat! |
  • d
  • h
  • m
  • s
| Odbierz kod
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

2023-04-11 10:16:45

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Chociaż na ogół śluby odbywają się w kościele lub urzędzie, z coraz większym entuzjazmem spotykają się uroczystości plenerowe. Moment, w którym młoda para wymieni się obrączkami ślubnymi na łonie natury, stanie się znacznie bardziej unikatowy. Magiczna atmosfera tej chwili zapadnie w sercach zgromadzonych już na zawsze. Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze? Przekonajmy się!


Ślub cywilny w plenerze –– czy można zorganizować?

Marzenia o składaniu przysięgi małżeńskiej na łonie natury może stać się rzeczywistością. Coraz większa ilość par młodych decyduje się właśnie na taki scenariusz, aby podczas najważniejszej w życiu ceremonii poczuć się jak w bajce. Szum morskich fal, wiejski krajobraz, a może tajemniczy charakter leśnej polany - która z odsłon plenerowego ślubu przemawia do Was najbardziej? Odnajdźcie idealne miejsce, które w pełni odda istotę Waszej relacji. Niech otaczająca przyroda doskonale wkomponuje się w to, co nosicie w sercach. Skorzystajcie z możliwości, jaką daje urząd stanu cywilnego - ślub w plenerze to doskonała okazja do tego, by stworzyć niesamowite wspomnienia. Ponadto, jest on łatwy do zorganizowania, czego nie można powiedzieć o ślubie poza kościołem. Aby przyjęcie sakramentu mogło odbyć się na świeżym powietrzu, musicie przedstawić władzom kościoła konkretne argumenty. Niestety nie zostało jawnie określone, jakie powody są wystarczające, aby otrzymać zgodę na przeniesienie uroczystości poza mury świątyni. Właśnie dlatego śluby kościelne w plenerze odbywają się bardzo rzadko.

Podsumowując, każdej z par, która marzy o tym, aby wymienić się obrączkami ślubnymi w pięknym ogrodzie, nad morzem, na tarasie z widokiem lub w obliczu innego wspaniałego krajobrazu, radzimy zdecydowanie się na ślub cywilny. Wystarczy wypełnić kilka formalności, aby zorganizować ceremonię jak z bajki i zachwycić przybyłych gości magiczną atmosferą.


Z jakimi kosztami i formalnościami wiąże się ślub cywilny w plenerze?

Koszt ślubu cywilnego poza urzędem jest nieco wyższy od tego, który odbędzie się w instytucji. Wymaga nie tylko wniesienia dodatkowej opłaty, ale także formalności. Aby móc zaplanować uroczystość na łonie natury, należy złożyć specjalny wniosek do urzędu oraz uiścić opłatę w wysokości 1000 zł. Sytuacje, w których urząd nie zgadza się na zorganizowanie ceremonii w wybranym przez przyszłe małżeństwo miejscu, są bardzo rzadkie. Przeważnie odmowa wiąże się z obawą o zagrożenie bezpieczeństwa gości lub utratę oficjalnego charakteru, jakim powinna wyróżniać się uroczystość.

Ile kosztuje ślub cywilny w plenerze? Wszystko zależy od Was. Im więcej gości zaprosicie, im bardziej prestiżowe miejsce wybierzecie, tym wyższy będzie koszt ślubu cywilnego w plenerze. Na ostateczną cenę będzie miał wpływ również fotograf, stylizacje ślubne, dekoracje, a w wielu przypadkach wedding planner, który odegra główną rolę w trakcie przygotowań. Każdy najmniejszy szczegół, o którym decydujecie, będzie miał wpływ na ostateczną wartość uroczystości. Do kosztów należy doliczyć także zakup symboli miłości. W zależności od tego, czy zdecydujecie się na obrączki ślubne ekskluzywne, czy bardziej skromne modele, ostateczny koszt biżuterii będzie inny. Najczęściej wybieranymi egzemplarzami są klasyczne obrączki ślubne białe złoto lub te w tradycyjnej odsłonie. Pamiętajcie jednak, że najpiękniejsze wspomnienia są znacznie więcej warte niż pieniądze.


Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Jeśli chodzi o ślub cywilny w plenerze, organizacja nie jest skomplikowania. Oprócz załatwienia najpotrzebniejszych formalności oraz wniesienia wspomnianej opłaty, należy pamiętać o odpowiednim zaaranżowaniu wybranego miejsca. Niezależnie od tego, czy wybraliście ogród, plażę, czy malowniczą łąkę, musicie umieścić w widocznym miejscu godło. Niezbędne będą także odpowiednie dekoracje, stolik dla urzędnika, na którym podpiszecie akt małżeństwa oraz krzesła, na których zasiądą zaproszeni goście. Chociaż z pozoru zaaranżowanie całej przestrzeni może wydawać się dość trudnym zadaniem, zwłaszcza, że młodzi muszą zaplanować jeszcze wesele, stworzenie wymarzonej scenerii dla wielu okazuje się być niezwykle przyjemne. Ślub cywilny plenerowy pozwala na puszczenie wodzy fantazji i przelanie wszystkich swoich marzeń na miejsce ceremonii. Nie istnieją żadne ograniczenia - możecie stworzyć miejsce, na którym wypowiecie słowa przysięgi małżeńskiej od podstaw, na swój własny, wyjątkowy sposób.

Pamiętajcie o pozostałych niezwykle ważnych kwestiach, takich jak odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie oraz miejsce dla fotografa. Pamiątkowe zdjęcia na tle cudownego krajobrazu z pewnością przypadną Wam do gustu. Jeśli zdecydujecie się na ślub letnią porą, polecamy zapewnienie gościom butelek zimnej wody oraz zadaszenia. Pogoda potrafi zaskakiwać. Przyda się ono nie tylko podczas groźnych ataków promieni słonecznych, ale także w przypadku nieoczekiwanych opadów amosferycznych.

Kolejnym aspektem, który sprawia, że ślub cywilny w ogrodzie będzie znacznie bardziej wyjątkowy, od tego odbywającego się w urzędzie, jest oprawa muzyczna. Zadbajcie o to, aby podczas kroczenia na ślubny kobierzec, towarzyszyła Wam melodia grana na żywo. Mistrz skrzypiec, pianista, a może wirtuoz gitary, który z muzyków powinien zagrać na Waszym ślubie? Zadbajcie o każdy najdrobniejszy szczegół, aby Wasza ceremonia była idealna!


Jakie są zalety ślubu cywilnego w plenerze?

W przypadku ślubu cywilnego w plenerze, cena w pełni zależy od wymagań pary młodej. W zależności od tego, na jaki rodzaj ceremonii zdecydują się zakochani, tyle będą musieli za nią zapłacić. Tę kwestię można uznać zarówno za zaletę jak i wadę, ponieważ statystycznie śluby plenerowe uznaje się za droższe od tych odbywających się na sali. Z drugiej zaś strony, organizowanie uroczystości na łonie natury daje znacznie więcej możliwości. Chociaż odbywające się w nim ceremonie są zachwycająco piękne, znaczna część kobiet marzy o fantastycznej scenerii. O dekoracje regularnego ślubu cywilnego dba urząd, a wybrane przez Was miejsce na ślub cywilny pozwala na spełnienie marzenia i zaaranżowanie całej uroczystości w niepowtarzalny sposób. Zachwyćcie gości ślubem w górach, aby malownicze szczyty stanowiły doskonałe tło do pamiątkowych zdjęć. Pozwólcie fotografować się w otoczeniu doskonałego krajobrazu, aby wspomnienia ze święta miłości pozostały z Wami na dłużej. Dekoracje, którymi obdarzy Was matka natura są niezastąpione. Magiczny zachód słońca i zachwycający blask tysięcy gwiazd na niebie sprawią, że ten dzień będzie niezapomniany. Świetnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa część par młodych, jest połączenie wesela i ślubu plenerowego. Huczna zabawa pod gołym niebem z pewnością zapadnie w Waszej pamięci na wieki.

Pamiętajcie, że jeśli chodzi o ślub cywilny poza urzędem, cena nie powinna odgrywać zbyt dużej roli. Najważniejsze jest rozpoczęcie nowego etapu w życiu oraz kwitnąca między Wami miłość, której nic nie zastąpi!


Kto trzyma obrączki podczas ślubu cywilnego w plenerze?

Wiemy już, jak spełnić marzenie o zorganizowaniu ślubu cywilnego w plenerze. Dzień, w którym oficjalnie staniecie się małżeństwem powinien być idealny, właśnie dlatego należy zadbać o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kulminacyjnym momentem na wszystkich ślubach jest wygłoszenie oficjalnej przysięgi oraz wymienienie się obrączkami. Zanim to nastąpi, wybrana osoba powinna podać zakochanym symbole ich miłości. Kto trzyma obrączki podczas ślubu cywilnego w plenerze? Ta decyzja należy do pary młodej. Niezwykle często rolę tę sprawuje urzędnik, jednak w wielu przypadkach trzymaniem obrączek ślubnych czarne złoto, zajmuje się też świadek. Do podania symboli miłości można zaangażować także pupila. Moment, w którym ukochany piesek zmierza ku młodej parze z obrączkami umieszczonymi w pysku jest naprawdę wzruszający.

Tuż po zakończonej ceremonii opadają największe emocje i nadchodzi czas na huczne wesele! Celebrowanie miłości młodych trwa do białego rana, a według polskiej tradycji zostaje kontynuowane następnego dnia, w trakcie poprawin. Pamiętajcie, że w tym szczególnym dniu to Wy jesteście najważniejsi. Wasza miłość stanowi powód, dla którego obie rodziny spotykają się i świętują triumf niezwyciężonego uczucia. Zadbajcie o to, aby każdy, nawet najmniejszy szczegół ślubu cywilnego w plenerze w pełni Wam odpowiadał. Cieszcie się weselem, niech obrączki ślubne z diamentami już zawsze przypominają Wam o momencie, w którym przyrzekliście sobie wierność na wieki.


Kategorie