Powiększ swój rabat nawet do 35%  |
  • d
  • h
  • m
  • s
| Odbierz kod
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem

Kameralny ślub w plenerze - jakie są wady i zalety takiej ceremonii?

2023-05-29 06:17:50

Kameralny ślub w plenerze - jakie są wady i zalety takiej ceremonii?

Kameralne śluby w plenerze to dość rzadko spotykany rodzaj ceremonii w Polsce, który z biegiem czasu zaczyna zyskiwać na popularności. Era hucznych uroczystości powoli dobiega końca, a ich następcą stają się przyjęcia w gronie najbliższych. Jak zorganizować ceremonię plenerową? Czy skromny ślub na łonie natury to dobry pomysł?


Rodzaje ślubów a ceremonia w plenerze - czy zawsze można?

Ślub w plenerze to wyjątkowe wydarzenie, które zapada w pamięci na długo. Składanie przysięgi małżeńskiej na łonie natury jest niezwykle wzruszającym momentem, o którym marzy wiele przyszłych par młodych. Jak zorganizować taką uroczystość?

Najważniejsze jest zapoznanie się z formalnościami, wymaganymi do przeprowadzenia konkretnego rodzaju ślubu. Jeśli chodzi o ceremonię cywilną, organizacja jest stosunkowo łatwa. Wystarczy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, wyznaczyć dokładną datę ceremoniii, a następnie złożyć wniosek o udzielenie ślubu plenerowego. Kluczową rolę w otrzymaniu zgody odgrywa wybór miejsca. Powinno ono nie zagrażać bezpieczeństwu zaproszonych gości i zachować powagę uroczystości, a w widocznym miejscu należy umieścić godło Polski. Istnieje mała szansa, że Wasz wniosek zostanie odrzucony przy zachowaniu powyższych warunków, zatem możecie być spokojni.

Zupełnie inaczej wygląda kwestia zorganizowania ślubu kościelnego w plenerze. Aby nabożeństwo mogło odbyć się poza murami świątyni, musicie najpierw otrzymać zgodę proboszcza na zaślubiny poza rodzimą parafią, a następnie zezwolenie władz kościoła na ceremonię plenerową. Nie jest to jednak łatwe, gdyż musicie przedstawić mocne argumenty, które uzasadniają daną potrzebę. Ostrzegamy, że śluby kościelne plenerowe są prawdziwą rzadkością. Alternatywnym rozwiązaniem może być ceremonia w jednej z kapliczek, położonych w malowniczym miejscu. Jeśli jednak bardzo zależy Wam na organizacji zaślubin w plenerze, znacznie bezpieczniejszym wyborem będzie ślub cywilny.

Znacznie mniej znanym rodzajem ślubu jest ślub humanistyczny. Takie zaślubiny nie mają mocy prawnej, jednak są szalenie wzruszające. Mogą odbyć się w dowolnym miejscu, o dowolnej porze, a podczas ceremonii zakochani wygłaszają swoje własne przysięgi. Słowa płynące prosto z serca łapią za serce wszystkich świadków tego wydarzenia.


Jakie są zalety kameralnego ślubu w plenerze?

Kameralny ślub w plenerze to przede wszystkim niezapomniane przeżycie dla pary młodej i zaproszonych gości. Skromne przyjęcie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół to świetny sposób na zaoszczędzenie. Koszt hucznych wesel może osiągać zawrotne kwoty, nawet kilkuset tysięcy złotych. Zorganizowanie niewielkiej ceremonii w ogrodzie lub restauracji to szansa na zawężenie budżetu. W gruncie rzeczy nie musicie zorganizować zabawy dla gości, wystarczy uroczysty obiad. Ile kosztuje ślub w plenerze? Formalności wyniosą Was około 1100 zł, a sama ceremonia zależy jedynie od Was!

Kolejną zaletą są ogromne możliwości, jakie otwiera przed Wami świętowanie w objęciach matki natury. Co więcej, w internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji dotyczących dekoracji, dzięki którym Wasza ceremonia będzie bajeczna! Miejsca na ślub w plenerze znajdziecie w każdym zakątku Polski. Możecie postawić na romantyczny ogród, klimatyczną, leśną polanę, malownicze góry, a nawet słoneczną plażę. Kameralny ślub nad morzem to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji, ponieważ możecie połączyć wesele ze ślubem i rodzinnymi wakacjami! Możecie zapewnić gościom nocleg na kilka dni, aby móc nacieszyć się swoim towarzystwem. Szaleństwo na plaży, nadmorskie atrakcje i wspólne wieczory, sprawią, że o tym ślubie i weselu będziecie pamiętać naprawdę długo. Pamiętajcie jednak, aby poinformować o dłuższym wypoczynku już w momencie wręczania zaproszenia. Dzięki temu goście zyskają odpowiednią ilość czasu, aby wziąć urlop.

Co więcej, śluby plenerowe są doskonałą okazją do zorganizowania sesji małżeńskich. Wynajęty fotograf z łatwością uchwyci najpiękniejsze momenty, gdyż dekoracje stworzone przez matkę naturę będą stanowiły doskonałe tło.

Ślub w plenerze to niezapomniane przeżycie oraz spełnienie najskrytszych marzeń. W końcu niejedna kobieta śni o bajecznym ślubnym przyjęciu, podobnym do tego, jakie miało miejsce na jednej z Greckich wysp w filmie Mamma Mia.


Najważniejsze wady kameralnego ślubu w plenerze

Jedną z wad ślubu i wesela w plenerze jest nieprzewidywalna pogoda. Chociaż narzeczeni zawsze sprawdzają prognozy na swój wyjątkowy dzień, rzeczywistość może okazać się rozczarowująca. Organizacją święta miłości należy zająć się przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, bez gwarancji sprzyjających warunków atmosferycznych. Właśnie dlatego śluby plenerowe wiążą się z pewnym ryzykiem. Pogoda może dopisać, tworząc tym samym fenomenalną atmosferę bądź zupełnie zniszczyć przygotowane dekoracje oraz jeden z najważniejszych dni w życiu młodej pary. Jak sobie poradzić z niespodziewaną katastrofą? Przede wszystkim zadbajcie o zadaszenie w miejscu ceremonii. Uchroni ono Was nie tylko przed nieoczekiwanymi opadami, ale także zbyt ostrymi promieniami słonecznymi, które mogą być niebezpieczne w szczególności dla Waszych dziadków.

Kolejnym minusem kameralnego ślubu w plenerze jest to, że zakochani muszą zająć się aranżacją ślubnego kobierca od podstaw. Ceremonie, które odbywają się w kościele lub urzędzie nie wymagają aż tak dużego zaangażowania. W natłoku obowiązków kolejna priorytetowa sprawa może być ogromnym obciążeniem. Niektórzy jednak czerpią przyjemność z możliwości zaprojektowania ślubnego kobierca swój własny, wyjątkowy sposób. Co więcej, niektóre obiekty dysponują gloriettą, czyli niewielkim pawilonem, w którym zakochani mogą złożyć przysięgę małżeńską. Możecie wybrać hotel, restaurację lub inny obiekt, który udostępni Wam idealne miejsce do oficjalnego wymienienia się obrączkami ślubnymi.


Jakie obrączki ślubne wybrać do kameralnego ślubu w plenerze?

Obrączki ślubne to najważniejszy element biżuterii w życiu zakochanych. Właśnie dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich wyborem. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się obrączki damskie zdobione kamieniami szlachetnymi. Połyskujące w szynie klejnoty mają symbolizować wieczną miłość, a ich perfekcyjna prezencja sprawia, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Świetnie prezentują się także obrączki męskie z pojedynczym kamieniem szlachetnym, który nadaje biżuterii biżuterii wspaniałego blasku.

Jeżeli preferujecie minimalistyczną biżuterię, możecie także zainspirować się obrączkami Waszych rodziców. Starsze pokolenia najczęściej z dumą noszą na swoich dłoniach klasyczne modele obrączek. Gładka powierzchnia fantastycznie dopasowuje się zarówno do damskiej, jak i męskiej dłoni. Wybierzcie proste obrączki ślubne trapezowe, aby nadać klasycznemu modelowi odrobinę nowoczesności.

Entuzjastom oryginalności rekomendujemy szerokie obrączki ślubne z nietuzinkowego metalu. Czarne złoto sprawi, że Wasze symbole miłości będą absolutnie unikatowe. Równie wyjątkową prezencją wyróżniają się modele z tytanu, wzbogacone karbonowymi elementami. Dzięki niejednolitej teksturze włókna węglowego, każdy wyrób jubilerski charakteryzuje się niepowtarzalną prezencją. Nie zapomnijcie o dodaniu do obrączek grawerunku. Romantyczna sentencja lub data ślubu nada tak ważne biżuterii jeszcze większego znaczenia.

A co powiecie na odrobinę szaleństwa? Niech Wasi świadkowie przejmą inicjatywę i zajmą się zakupem symboli miłości. Przygotowana przez nich niespodzianka może okazać się strzałem w dziesiątkę!



Kategorie