Powiększ swój rabat nawet do 35%  |
  • d
  • h
  • m
  • s
| Odbierz kod
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem

Szafir cena

2020-10-02 09:31:57

Szafir cena

Szafirowe kryształy to najtwardsze, zaraz po diamencie, minerały na świecie. Zatem nie dziwi ich wysoka cena. Jednak ile kosztuje szafir? Od czego zależą wahania cenowe? W dzisiejszym artykule postaramy odpowiedzieć się na te pytania i przybliżyć tematykę jubilerskiej wyceny. Zachęcamy do lektury!


Co to jest oraz ile kosztuje szafir?

Zanim jednak przejdziemy do tego ile kosztuje szafir, przyjrzyjmy się najpierw czym właściwie jest. Otóż, jest odmianą korundu, o wyjątkowej twardości. Stąd idealnie nadaje się do biżuterii codziennego użytku – jest odporny na zarysowania.


Jak wygląda szafir? Cena adekwatna do piękna

Szafirowa biżuteria charakteryzuje się intensywną barwą niebieskiego aksamitu. Dzięki wyjątkowym właściwościom, szafir zachwyca niebieskawym blaskiem, a przy odpowiednim szlifie gwieździście się mieni. Jest tak wyjątkowy, że to ile kosztuje szafir, powinno zejść na drugi plan


Szafir cena – od czego zależy?

Jednym z piękniejszych kamieni na świecie jest szafir. Cena będzie zatem adekwatna do jakości. Jednak od czego zależy ile kosztuje szafir? Mówi się o jubilerskim „4C” (carat, colour, clarity, cut):

• rozmiar – oczywistym jest, że im większy będzie nasz szafir, cena będzie wyższa;
• barwa – najcenniejsze szafiry mają intensywnie niebieską barwę – im ciemniejszy kryształ, tym droższy;
• czystość – cenione w jubilerstwie są wyłącznie kamienie o przezroczystej strukturze bez skaz, które zachwycają gwieździstym blaskiem i refleksami świetlnymi;
• szlif – odpowiedni szlif również należy do niezwykle istotnych czynników cenowych – im bardziej wyrafinowany i przydający blasku, tym cena szafiru będzie wyższa. Jednak najczęściej stosuje się szlif brylantowy lub schodkowy, natomiast szlif kaboszonowy nadaje się szafirom gwiaździstym, a ciemnym okazom szlif płaski.


Co szafir, cena będzie inna. Jednym z najsłynniejszych klejnotów szafirowych jest ten należący niegdyś do księżnej Diany – Blue Belle of Asia – czterystu karatowy szafir osadzony w ekskluzywnej kolii z białego złota i diamentów – został sprzedany za dwadzieścia dwa miliony dolarów.

Na szczęście w salonach jubilerskich można znaleźć również te drogocenne kamienie za zdecydowanie niższe kwoty.

Kategorie