Zapewnij sobie dostawę przed majówką – zamów do 24.04 do 12:00
|
  • d
  • h
  • m
  • s
Produkty:

Nie znaleziono produktów których szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Kategorie:

Nie znaleziono kategorii której szukasz...

Wpisz inną szukaną frazę

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki z wysyłką w 24h Pierścionki z diamentem Klasyczne pierścionki Złote pierścionki Pierścionki z czarnym diamentem Pierścionki z diamentem laboratoryjnym

Wycena diamentów – co na nią wpływa? | Jubiler Savicki

2021-07-09 12:58:48

Wycena diamentów

Diamenty – piękno zaklęte w kamieniach.

Powstały miliardy lat temu we wnętrzu ziemi. Dziś zdobią nasze szyje, dłonie i nadgarstki.

Lśnią na pierścionkach i naszyjnikach. Podobno są najlepszymi przyjaciółmi każdej kobiety. A już na pewno Marylin Monroe. Można mówić godzinami o ich urodzie. Jednak te szlachetne kamienie mają określoną wartość materialną – zależną od konkretnych czynników. Choć nie opowiada się o niej metaforami, jest to całkiem ważny aspekt. Diamenty to bowiem jedne z najcenniejszych minerałów na ziemi. Jak wygląda wycena diamentów i od czego zależy ich wartość?

Wycena diamentów – czystość

Natura nigdy nie jest doskonała. Nawet diamenty posiadają skazy.

Oprócz zarysowań i pęknięć kamienie mogą zawierać inne minerały. Są to skazy i inkluzje. Wycena diamentów polega na analizie tych cech. Im mniej ich jest, tym większa wartość minerału. Niedoskonałości w strukturze diamentu zaburzają rozchodzenie się światła. A to właśnie dzięki niemu kamienie zachwycają pięknem.

Wycena diamentów – barwa

Diamenty bezbarwne są najpowszechniejsze w jubilerstwie i najrzadsze w naturze. Im trudniej znaleźć dany kamień, tym większa jego wartość. Obok diamentów bezbarwnych można spotkać się z wieloma kolorami tych kamieni. Wycena diamentów polega na ocenie barwy na podstawie międzynarodowej skali odcieni. Kolory kamieni szlachetnych klasyfikuje się za pomocą liter od D do Z, czyli od najcenniejszych do najpowszechniejszych.

Wycena diamentów – waga

To ona w dużej mierze wpływa na wycenę diamentów. Im większy diament, tym cenniejszy. Tradycyjną jednostką wagi jest karat – wartość równa 0,2 grama.

Wycena diamentów – szlif

Szlif nadaje diamentowi blasku i czyni go brylantem. Dopiero oszlifowany diament jest naprawdę piękny i wartościowy. Szlif ocenia się na podstawie modelu matematycznego oraz porównania do doskonałych proporcji.

Kategorie