Odbierz aż 19% rabatu  - Ilość kodów ograniczona Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
 • Bezpłatna wysyłka
 • 120 dni na darmowy zwrot
 • Bezpłatna korekta rozmiaru
 • SAVICKI Care+®
 • Darmowy grawer
Zdjęcie planeru ślubnego Zdjęcie planeru ślubnego

Co znajdziesz w planerze ślubnym?

1

Terminarz

Znajdziecie tu najważniejsze daty, harmonogram przygotowań, plan dnia ślubu i przyjęcia weselnego.

2

Kalendarium

Przypomnimy Wam o najważniejszych punktach Waszego wesela na 12-, 9-, 6-, 3-, 1- miesiąc przed ślubem.

3

Finanse

Pomożemy Wam usystematyzować koszty wesela i podpowiemy także, jak je zoptymalizować.

4

Formalności

Krótkie i poręczne zestawienie wszystkich formalności, których musicie dopełnić przed ślubem. Rozdział, który jest istną przypominajką!

5

Planowanie

Obszerny rozdział dotyczący planowania ślubu. Znajdziecie tutaj wskazówki dotyczące tworzenia listy gości, garderoby Pary Młodej, czy planowania noclegów i transportu.

6

Wesele

Ta część wypełniona jest naszymi poradami dotyczącymi wystroju sali weselnej, rozstawienia stołów czy zapewnienia różnych atrakcji swoim gościom. Skorzystajcie z naszego doświadczenia!

Planer ślubny - kalkulator

Kontroluj budżet ślubny na każdym etapie

Nasz kalkulator ślubny posiada rozbudowaną listę wydatków, dzięki którym kontrolowanie kosztów ślubu i wesela jest wyjątkowo proste!

Jak korzystać z kalkulatora?

1. Wypełnij dane kontaktowe

2. Odpowiadaj na pytania dotyczące szacowanych kosztów. Otrzymasz również porady dotyczące potencjalnych oszczędności!

3. Otrzymasz pełen raport kosztów który pomoże Ci w kontrolowaniu budżetu!

Jak wydać mniej by zyskać więcej niż pieniądze?

12 Pomysłów na ślubne oszczędności

Pakiet sprawdzonych rozwiązań polecanych przez Pary Młode. Na nowej drodze życia liczy się każdy grosz, ale przecież pieniądze to nie wszystko! Właśnie dlatego prezentujemy zestaw wskazówek, które pomogą Wam połączyć oszczędności z bezcennymi chwilami, do których będziecie wracać pamięcią z uśmiechem lub łezką wzruszenia.

Przeczytaj nasz poradnik i ciesz się oszczędnościami

Zdjęcie planeru ślubnego
 • 1

  Wesele w innym dniu niż sobota lub zimą

  Wynajem sali ślubnej w piątek, niedzielę lub w środku tygodnia z reguły kosztuje mniej niż w sobotę. Ponadto sezon ślubny trwa w Polsce od maja do końca września, dlatego, organizując wesele w mniej oblegane miesiące, zyskamy dodatkowe argumenty negocjacyjne. Dodatkowo w inny dzień niż sobota będzie znacznie łatwej zarezerwować fotografa, zespół oraz innych usługodawców.

  '5-10% Oszczędności

  Organizując wesele w inny dzień niż sobota i/lub późną jesienią, albo zimą z wyjątkiem świąt możecie zaoszczędzić nawet 5-10%!

  Porada 1/12

 • 2

  Wypożyczenie sukienki ślubnej

  Każda kobieta chce wyglądać w tym dniu absolutnie wyjątkowo. Nie mniej jednorazowy wydatek na zakup nowej sukni ślubnej może być sporym obciążeniem dla waszego budżetu. Warto zatem zastanowić się nad wypożyczeniem, ponieważ koszty są znacznie, znacznie niższe.

  Ceny wypożyczenia sukni rozpoczynają się już od 500 zł

  Wypożyczenie sukni ślubnej to koszt od 500 do 2000 zł, tymczasem zakup nowej kreacji to wydatek od 1800 do kilkunastu tysięcy! Oszczędności zatem są naprawdę duże!

  Porada 2/12

 • 3

  Garnitur z wyprzedaży i taki, który można nosić na inne okazje

  Przyszły pan młody może wybrać garnitur z wyprzedaży, korzystając z licznych promocji urządzanych przez większość znanych sieciówek. Ponadto warto zaoszczędzić podwójnie, to znaczy wybrać taki garnitur, który będzie można nosić na inne specjalne okazje. To sama zasada może dotyczyć butów. W ten sposób jednorazowy wydatek z pewnością będzie mniej bolesny. Warto także pamiętać, że większość popularnych marek oferuje poprawki krawieckie w swoich salonach, dzięki czemu można dopasować garnitur do sylwetki bez wydawania fortuny na ekskluzywny model na miarę.

  Do -70% oszczędności

  Oczywiście zakup modnego garnituru ślubnego z tak dużą zniżką należy do rzadkości, ale rabaty rzędu 20-30% są jak najbardziej realne. Zasada brzmi: im szybciej rozpoczniesz polowanie na okazje tym lepiej, dlatego warto obserwować wyprzedaże już rok przed ślubem.

  Porada 3/12

 • 4

  Kwiaty sezonowe

  Oczywiście żywe kwiaty są najpiękniejsze, a jednocześnie są stylistycznym motywem przewodnim ślubu oraz wesela. Będziecie ich potrzebowali całkiem sporo do dekoracji, a pozostaje jeszcze kwestia bukietów dla panny młodej, druhen i mam. Krótko mówiąc, aby zaoszczędzić, warto postawić na kwiaty sezonowe.

  Nawet kilka tysięcy oszczędności

  Za róże pod koniec września trzeba zapłacić nawet 3 razy więcej niż w sierpniu. A za kalie w listopadzie nawet 4 razy więcej niż w maju!

  Porada 4/12

 • 5

  Wesele bez poprawin (lub poprawiny bez orkiestry)

  Jeszcze w XIX, a nawet na początku XX, wieku polskie wesela potrafiły trwać nawet 3 dni, nic więc dziwnego, że tradycja poprawin przetrwała do naszych czasów. Oczywiście ich koszty są niewspółmiernie niższe od samego wesela, nie mniej podnoszą wydatki o kilka procent. Warto zadać sobie pytanie, czy nie warto z nich zrezygnować, bo przecież i tak wielu gości będzie zmęczonych po zabawie ubiegłej nocy. Jeśli jednak chcecie urządzić poprawiny, to możecie zrezygnować z orkiestry lub dj-a, co na pewno pozytywnie wpłynie na wasz budżet.

  Oszczędności na „talerzyku” i na orkiestrze to kilka tysięcy oszczędności

  Przyjmuje się standardowo, że koszt poprawin to około 50 zł od „talerzyka”, czyli od osoby. W przypadku wesela na 60 osób to jest to już kwota 3000 zł. Nawet jeśli poprawiny są w cenie wesela, to można zrezygnować z orkiestry lub dj-a, dzięki czemu nie będziemy ponosili kosztów za dodatkowy nocleg i samą oprawę muzyczną kolejnego dnia.

  Porada 5/12

 • 6

  Własne zimne napoje i alkohol z hurtowni

  Z reguły do napojów i alkoholi branża weselna dolicza sporą marżę. Z tego względu warto od razu zapytać o możliwość zaopatrzenia się we własnym zakresie. Zakupy warto także zrobić z wyprzedzeniem w hurtowni, ponieważ tutaj każda złotówka będzie miała spore znaczenie. Organizatorzy najczęściej się zgadzają, lecz doliczają opłatę korkową, która sprawia, że ten wariant przestaje być szczególnie opłacalny. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego niż targowanie się o korkowe lub niższą marżę.'

  Targujcie się o korkowe

  Z reguły do napojów i alkoholi branża weselna dolicza wysoką marżę lub winduje opłaty „korkowe”. W tej sytuacji po prostu trzeba nieco się potargować!

  Porada 6/12

 • 7

  Auto ślubne od kuzyna lub przyjaciela zamiast z wypożyczalni

  Z całą pewnością w waszej rodzinie macie krewnego lub przyjaciela, który chętnie pożyczy wam piękne auto, którym z fasonem zajedziecie pod kościół i salę weselną.

  „Dziękuję” zamiast 500 zł lub znacznie większego wydatku

  Ceny za wypożyczenie auta ślubnego rozpoczynają się od średnio od 500 zł, sięgając kilku, a nawet kilkunastu, tysięcy złotych za unikalny samochód zabytkowy, sportowe cacko, ekskluzywną limuzynę lub hummera.

  Porada 7/12

 • 8

  Auto ślubne z minimalistyczną dekoracją lub bez

  Ten wydatek nie należy do największych, jednak wiadomo: ziarnko do ziarnka i… jeśli szukacie oszczędności to warto zdecydować się na dekorację auta, np. W postaci satynowych tasiemek, baloników i/lub kwiatków na klamkach. Taki minimalizm prezentuje się bardzo dobrze, ponieważ w przypadku dekoracji samochodu zasada „mniej znaczy więcej” jest wyjątkowo trafna.

  Ceny za dekorację auta ślubnego rozpoczynają się od 200-300 zł

  Limitu oczywiście nie ma, bo wszystko zależy od stylu, wybranych gatunków kwiatów oraz jakości ozdób. Nie mniej te najbardziej klasyczne dekoracje często można wykonać samemu lub po prostu ograniczyć się do minimalistycznych ozdób, których koszt wynosi kilka lub kilkanaście złotych.

  Porada 8/12

 • 9

  Dj zamiast zespołu i solisty/ki

  Nie ma wesela bez dobrej muzyki, bo to ona dosłownie i w przenośni nadaje rytm zabawie. Oczywiście stawki są bardzo różne i zależą od klasy wykonawców ich repertuaru i sytuacji na rynku ślubnym. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wydatek na zespół z solistą/ką to zwykle 2-3 razy większy wydatek.

  Dj na wesele to średni koszt od 1500 do 8000zł

  Wydatek na 2-3 osobową orkiestrę z solistą/ką to wydatek rzędu od 4 do 20 000 zł. Ps. Przypominamy o wyborze piosenek oraz liście utworów zakazanych, których nie chcecie usłyszeć na swoim weselu!

  Porada 9/12

 • 10

  Muffinki zamiast tradycyjnego tortu

  Choć tort weselny to tradycja, to trzeba za nią sporo zapłacić. Alternatywą są muffinki ułożone w efektowny sposób. Taki wariant pozwoli wam zaoszczędzić niezłą sumkę, a jednocześnie zyskacie oryginalny akcent wystroju! Możecie także zamówić mały tort weselny dla siebie i rodziców, aby symbolicznie go pokroić, a gości poczęstować pysznymi babeczkami.

  Tort weselny to koszt od 85 do ponad 1000 zł/kg

  Standardowo przyjmuje się 10 kg na 100 osób, czyli 100 g na osobę, a zatem nawet najtańszy tort dla 50 gości będzie kosztował około 425 zł.

  Porada 10/12

 • 11

  Zaproszenia ślubne w wersji „zrób to sam

  Jeżeli wykonacie je sami, skorzystacie z pomocy świadków, rodziny lub przyjaciół, to z całą pewnością wasze zaproszenie ślubne będą absolutnie wyjątkowe i osobiste. To wartość sama w sobie i na pewno, nawet jeśli nie będą perfekcyjne, to wywołają u adresatów ciepłe uczucia. Druga sprawa to oszczędności. Oczywiście wykonując zaproszenia sami musicie zainwestować swój czas i kupić materiały, nie mniej warto pamiętać, że średnio jedno zaproszenie ślubne kosztuje ok 4 zł

  Średnia cena zaproszeń ślubnych wacha się od 3 do 12 zł

  Warunkiem takiej ceny jest wybór dostępnego wzoru. Za indywidualny projekt trzeba najczęściej zapłacić dodatkowo.

  Porada 11/12

 • 12

  Targi ślubne – polowanie na trendy i rabaty

  'Koniecznie weźcie udział w targach ślubnych, które zazwyczaj odbywają się poza sezonem weselnym, a więc od września do marca. Wspólnie możecie poszukać inspiracji oraz skorzystać z ofert wystawców, którzy kuszą rabatami. Będziecie także mieli okazję, aby od razu dopytać o szczegóły!

  Rabat na targach

  Na targach ślubnych możecie zyskać od 20% do 30% rabatuj jeżeli zdecydujecie się na zakup podczas trwania targów.

  Porada 12/12

Planer ślubny to niezbędnik organizatora

Z najlepszymi życzeniami na nową drogę życia przekazujemy Wam planer ślubny, który pomoże Wam krok po kroku zorganizować ślub i wesele na miarę marzeń oraz … konkretnego budżetu. A zatem czas stworzyć listę wydatków ślubnych, obliczyć koszty ślubu i wesela na kalkulatorze i zastanowić się, jak sprytnie zaoszczędzić.

A zatem do dzieła!

Zdjęcie planeru ślubnego

Planer ślubny - lista wydatków ślubnych

Najlepsza odpowiedź brzmi, że dokładnie tyle, ile chcecie przeznaczyć na ich organizację. Przyznajemy, że to mało konkretna odpowiedź, ale warto przyjąć strategię, aby dopasować koszty ślubu i wesela do budżetu, a nie odwrotnie.

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne są najważniejszym elementem dniu ślubu - w końcu to one są symbolem małżeństwa i zostają pamiątką na całe życie. Z przyjemnością pomożemy Wam w odznaczeniu tego punktu z listy!

Najczęściej wybierane produkty

Planer ślubny - co to jest?

Planer ślubny to tak naprawdę organizer, który ma za zadanie pomóc Młodej Parze w planowaniu ślubu i wesela. Każdy chce, aby dzień, w którym mówi to najważniejsze „TAK”, był wyjątkowy. Wiąże się to z ogromnym stresem, a w natłoku kwestii organizacyjnych, może on spowodować zapominanie o niektórych ważnych sprawach. Dlatego planer ślubny jest tak pomocnym narzędziem.

Zdjęcie planeru ślubnego

Organizer ślubny - czy jest Ci potrzebny?

Jak sama nazwa wskazuje, organizer ślubny ma za zadanie pomóc przy organizacji ślubu i wesela, a powszechnie wiadomo, że przy tych wydarzeniach, takie wsparcie może się przydać. Jednak skąd wiedzieć, że i Tobie jest to potrzebne? To bardzo proste! Zastanów się jaką osobą jesteś. Zorganizowaną czy roztargnioną? Zawsze o wszystkim pamiętasz, a może wręcz przeciwnie – zapominasz o każdej, nawet najważniejszej, sprawie? Zawsze wiesz, gdzie znajdują się istotne dokumenty, czy raczej walają się po całym domu i nigdy nie możesz ich znaleźć?

Wybierałaś jedynie pierwsze odpowiedzi? Gratulujemy perfekcyjnej Pannie Młodej! Jednak, nawet tak zorganizowanej osobie jak Ty, polecamy zaopatrzenie się w organizer ślubny. Jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może zdarzyć się o czymś zapomnieć, zwłaszcza gdy do czynienia mamy z tak ważnym i poniekąd stresującym zadaniem jak organizacja własnego ślubu. Nie ma sensu ryzykować jeszcze większymi nerwami i lepiej zebrać wszystko co istotne w jeden wyjątkowy notatnik – organizer ślubny.

Planer ślubny - wygląd

Kupno planera ślubnego w formie papierowej to świetny pomysł, gdyż wskazówki w nim zawarte, a także strony przeznaczone na Twoje notatki, z pewnością pomogą Ci zorganizować wymarzone wesele. Jeśli takiego rodzaju organizer ślubny jest w dodatku estetyczny i pięknie wykończony, będzie cieszył Twoje oko przez całe miesiące oczekiwań na ten najważniejszy dzień Twojego życia! Znajdziesz w nim mnóstwo przydatnych tabelek, list i terminarzy. Sprawdź planer ślubny SAVICKI, w którym będziesz mogła zapisywać wszelkie ważne ustalenia i szczegóły – będziemy zaszczyceni, jeśli zdecydujesz się na naszą pomoc przy organizacji Twojego wyjątkowego ślubu.

Planer ślubny a Dreambook - czym się różnią?

Już wiecie co to planer ślubny, czym więc jest dream book? W dosłownym tłumaczeniu byłaby to „książka marzeń”, a pełni ona rolę zbioru inspiracji. Co można w niej zapisywać? Tak naprawdę wszystko co się nam podoba – modele sukni ślubnych, garniturów, wystrój sali czy wzórobrączek ślubnych. Oczywiście planer ślubny może być jednocześnie dream bookiem, są jednak pary, które wolą to rozdzielić. Kolejny raz doszliśmy do wniosku, że organizacja wesela jest kwestią indywidualnych preferencji narzeczonych. Potwierdza to, że ile ludzi, tyle opinii, a co za tym idzie – nie należy się nimi przejmować. W końcu w dniu ślubu najważniejsze jest szczęście Pary Młodej.

Planer ślubny - jaki wybrać?

Istnieje wiele rodzajów planerów ślubnych – występują zarówno papierowe jak i online. Który zatem wybrać? Cóż, obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Organizer w formie książki pozwala trzymać wszystkie ważne dokumenty – umowy, pozwolenia, potwierdzenia wpłaty – w jednym miejscu. Ponadto Para Młoda może dowolnie go spersonalizować, a potem będzie to piękna pamiątka. Z drugiej strony jest on nieporęczny, zwykle duży, przez co nie mieści się do torebki. Może też łatwo ulec zniszczeniu lub zostać zgubiony. Planer ślubny w wersji online pomoże wykonać wszelkie niezbędne obliczenia i zawsze możemy mieć go pod ręką. Istnieje również możliwość łatwego wykonania kopii, aby mieć pewność, że nie stracimy naszych zapisków. Kreatywne pary mogą uznać za minus brak możliwości ozdobienia i personalizacji planera.

Zdjęcie planeru ślubnego

Planer ślubny - do czego służy?

Planer ślubny ma za zadanie jak najbardziej ułatwić organizację ślubu i wesela. Para Młoda powinna zapisywać w nim jak najwięcej informacji związanych z ich dniem. Należy zawrzeć w nim swoje oczekiwania i ustalić priorytety – czy ważniejsza jest atrakcja dla gości, czy samochód, jakim przyjedziecie pod salę? Ile chcecie przeznaczyć na obrączki ślubne? To kwestie indywidualne, dlatego tak ważne jest tworzenie planera ślubnego przez narzeczonych.
jeszcze większymi nerwami i lepiej zebrać wszystko co istotne w jeden wyjątkowy notatnik – organizer ślubny.

Najczęściej wybierane produkty

ZAPROSZENIA

 • Zaproszenia na ślub i wesele (druk)
 • Zaproszenia – koperty i znaczki
 • Zawiadomienia o ślubie (druk)
 • Zawiadomienia – koperty i znaczki

PIELĘGNACJA

 • Fryzjer Panny Młodej
 • Fryzjer Pana Młodego
 • Makijażystka
 • Inne usługi kosmetyczne

PRZYJĘCIE WESELNE

 • Oprawa muzyczna
 • Fotograf
 • Kamerzysta
 • Sala Weselna

AUTO ŚLUBNE

 • Wynajem auta ślubnego
 • Dekoracja auta ślubnego

UBRANIA

 • Suknia ślubna
 • Welon
 • Buty ślubne dla Panny Młodej
 • Dodatki
 • Garnitur
 • Koszula
 • Buty dla Pana Młodego
 • Nakrycie wierzchnie dla Pana Młodego
 • Nakrycie wierzchnie dla Panny Młodej

KWIATY

 • Bukiet ślubny dla Panny Młodej
 • Kwiaty dla druhen
 • Kwiaty dla mam

DEKORACJE

 • Dekoracje kościoła
Zdjęcie produktu

Planer ślubny

299 zł

Wróć do konfiguracji
Kategorie