Powiększ swój rabat nawet do -28% Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

2023-11-07 18:55:35

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

Wyobraź sobie pierścionek zaręczynowy. Jaki powinien być? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można orzec, iż w Twojej głowie pojawił się tradycyjny obraz w postaci diamentu zakutego w złotej szynie. Czy pierścionek zaręczynowy musi być jednak złoty?Złoty pierścionek zaręczynowy — czy to warunek konieczny?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest jednoznaczny. Złoto jest tradycyjnym wyborem, ale nie jest to jedyna opcja. Istnieją inne metale, takie jak białe, różowe czy czarne złoto oraz platyna. Bez wątpienia mogą być one równie urokliwe i eleganckie. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru kruszcu w tej wyjątkowej biżuterii powinna zostać oparta o preferencje twojej ukochanej. To w końcu jeden z najważniejszych prezentów, jaki otrzyma od Ciebie w ciągu swojego życia.

Wiesz, że wybranka twojego serca preferuje srebrny pierścionek zaręczynowy? Podaruj jej  więc model wykonany ze złota o białym kolorze! Jeśli jednak jej ulubiony kolor to różowy, zdecyduj się na biżuterię w tym właśnie odcieniu. Uśmiech na jej twarzy? Gwarantowany!

Białe złoto a pierścionek zaręczynowy — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Białe złoto jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego żółtego złota. Złoto to poddaje się procesowi rodowania, który nadaje mu srebrzysty odcień. Dzięki temu wygląda ono niezwykle elegancko i nowocześnie. Jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią subtelność oraz chcą uniknąć wyrazistego koloru żółtego złota.

Biżuteria wykonana z tego kruszcu nieco mniej przykuwa wzrok. Niemniej, nie musi być skromna. Dodanie efektownego kamienia szlachetnego sprawi, iż mocno zaakcentuje wagę tej wyjątkowej biżuterii. Możliwości modyfikacji jest całe mnóstw o i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Biały kolor złota jest również stosunkowo rzadszym wyborem wśród narzeczonych. Niemniej, bez zastosowania powłoki hipoalergicznej, kruszec ten może uczulać przez zawarte w nim domieszki. Warto więc zadbać, aby przyszły podarek był zdecydowanie jak najwyższej jakości.

Co ważne białe złoto nie jest mniej trwałe od tego w tradycyjnym, żółtym kolorze. W związku z tym nie musisz obawiać się trwałości – będzie ona dokładnie taka sama.

Kolor pierścionka zaręczynowego a kolor obrączki

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem koloru pierścionka zaręczynowego, warto również rozważyć kwestię współgrania z kolorem obrączki. Czy muszą one być z tego samego materiału? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Współbrzmienie kolorów może być pięknym akcentem, który jest najbliżej ogólnych kanonów piękna. Wszak od wielu lat najbardziej klasyczne pierścionki oraz obrączki wykonywane są z żółtego złota.

Niemniej, kontrast między złotem a platyną, również może wyglądać niesamowicie. To cudowna metafora dwóch różnych dusz, które po zawarciu związku małżeńskiego zaczynają tworzyć jedną całość. Podobnie jak zestawienie czarnego pierścionka zaręczynowego z białym złotem. To odważne połączenie zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Możliwości jest dokładnie tyle, ile materiałów do wytworzenia tej specyficznej biżuterii.

Niemniej, połączenie dwóch różnych kruszców może okazać się zbyt odważnym pomysłem, jeśli pomieszane zostaną również style. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór należy do Ciebie.

Jeśli złoto na pierścionku zaręczynowym to jakiej próby?

Przy wyborze złotego pierścionka zaręczynowego warto zwrócić uwagę na jego próbę. Próba to oznaczenie zawartości czystego złota w metalu, zazwyczaj zapisywane w karatach. Na przykład, 24-karatowe złoto jest najczystsze, ale równocześnie miękkie, dlatego nie praktykuje się go w jubilerstwie. Używa się więc kruszec o niższej próbie, takiej jak 585 (14 karatów) lub 750 (18 karatów), które są bardziej trwałe, zachowując przy tym piękno i wartość. Istnieje również próba 333 (8 karatów), która nie jest zbyt często używana do produkcji biżuterii zaręczynowej.

Złoto próby 750, choć bardziej szlachetne, będzie również nieco bardziej podatne na zarysowania. Z tego powodu, do produkcji pierścionków zaręczynowych najczęściej wybierana jest próba 585. Daje ona gwarancję braku odkształceń oraz jednoczesnej miękkości, która zapobiega pękaniu. Oferuje ona również optymalny połysk metalu, który z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie.

Wybór pierścionka zaręczynowego to bardzo indywidualna sprawa. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy musi to być złoto. Istnieje wiele opcji, w tym białe złoto czy platyna, które mogą być równie urokliwe. Kolor, próba złota oraz harmonia z obrączką to kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego. Ostatecznie, to Twoje osobiste preferencje i styl decydują, jaki pierścionek będzie dla Ciebie najlepszy.

 

 

 

 

 

 

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie