Powiększ rabat na Wasze wymarzone obrączki ślubne do -20% z użyciem kodu: MAJ20 Promocja trwa do 06.05.2018 r.
Gwarancja i certyfikat jakości
Szybka i darmowa dostawa
Darmowa wymiana nawet do 120 dni
Własna pracownia w Polsce od 1976 r.
Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu od 8:00 do 24:00

Jak dbać o biżuterię?

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ?

W miarę możliwości, biżuteria powinna być regularnie czyszczona. Częstotliwość nie musi być duża. Wystarczy raz w miesiącu przetrzeć ją miękką ściereczką SAVICKI przeznaczoną do pielęgnacji. Pozwoli to na pozbycie się codziennych zanieczyszczeń, które powstały wskutek używania. Kosmetyki i pot nie muszą, ale mogą mieć wpływ na wygląd biżuterii w dłuższej perspektywie czasu.

Polecamy także stosowanie specjalnych płynów do pielęgnacji wyrobów jubilerskich SAVICKI. Przy czyszczeniu biżuterii z osadzonymi kamieniami szlachetnymi oraz innymi delikatnymi elementami, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie spowodować mechanicznego uszkodzenia.


PRZECHOWYWANIE

Jednym z powodów, dla których biżuteria powinna być przechowywana w zamknięciu, jest ograniczenie dopływu powietrza, które jest przyczyną ciemnienia. Szkatułka lub delikatny woreczek to odpowiednie miejsca na przechowywanie klejnotów.

Wystrzegać należy się natomiast metalowych opakowań, które mogą doprowadzić do licznych zarysowań. Jeśli takie opakowanie ma wartość sentymentalną, można wyłożyć je delikatnym materiałem.

OCHRONA PRZED CHEMIĄ

Biżuteria ozdobiona kamieniami szlachetnymi bądź naturalnymi, perły oraz modele oparte na skomplikowanym wzornictwie, są wrażliwe i narażone na ściśnięcia, wypadanie, pękanie, ukruszenie, zahaczenia oraz nadepnięcia.

Większość produktów chemii gospodarczej używanej w domach oraz kosmetyków codziennego użytku, zawiera substancje, które mogą doprowadzić do przebarwień bezpośrednio biżuterii lub skóry w miejscu kontaktu z biżuterią. Elementy pochodzenia organicznego oraz kamienie naturalne mogą ulec matowieniu oraz rozwarstwieniu. Aby temu zapobiec, najlepiej zdejmować biżuterię przed używaniem środków chemicznych, używać rękawiczek ochronnych, a w przypadku kosmetyków, stosować je przed założeniem biżuterii.