Odbierz aż 20% rabatu - pobierz limitowany kod Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca w ciąży?

2024-01-11 14:53:21

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca w ciąży?

Okres ciąży to wyjątkowy czas pełen radości, ale również nierzadko związany z pewnymi problemami fizycznymi. Jednym z takich nieprzyjemnych doświadczeń może być spuchnięcie palców, co dla wielu przyszłych mam staje się nie tylko kwestią estetyczną, ale również praktyczną - zwłaszcza jeśli chodzi o noszenie biżuterii. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się praktycznym i bezpiecznym sposobom, jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca w okresie ciąży. Odkryjmy skuteczne metody, które pozwolą cieszyć się pięknym okresem oczekiwania na dziecko, bez zbędnego dyskomfortu związanego z obrączką na palcu.


Jak ściągnąć pierścionek z palca, który spuchł w czasie ciąży?

Ściągnięcie pierścionka z palca, który spuchł w czasie ciąży, wymaga delikatności i ostrożności, aby nie powodować dodatkowego dyskomfortu czy urazu. Oto kilka nieskomplikowanych metod, które mogą pomóc w bezpiecznym ściągnięciu pierścionka. Najpopularniejszym sposobem, który pomaga w wielu przypadkach, jest natłuszczenie palca i próba powolnego przesuwania dużego pierścionka zaręczynowego. W tym celu możesz użyć masła, olejku, oliwy, oleju, mydła lub kremu. Wcześniej możesz namoczyć dłoń w roztworze składającym się z soli kuchennej i wody. Ręka powinny w nim przebywać minimum kilka minut.

Aby zmniejszyć obrzęk palca możesz również wykorzystać zmianę temperatury. Schłodzenie palca, może pomóc w zmniejszeniu opuchlizny. W tym celu możesz użyć lodu zawiniętego w materiał lub specjalistycznego kompresu. Naturalnie, możesz również użyć rzeczy, które znajdziesz w lodówce. Lody czy mrożonki również będą w stanie przynieść ukojenie. Pamiętaj jednak, aby unikać bezpośredniego zbyt długiego eksponowania palca na zimno, aby uniknąć dodatkowych problemów.


Czy istnieją bezpieczne metody, aby zdejmować pierścionek z opuchniętej dłoni w ciąży?

Każda z wymienionych powyżej metod jest w 100% bezpieczna i przy odpowiednim zastosowaniu nie wyrządzi żadnej krzywdy. Jeśli jednak żadna z nich nie umożliwiła usunięcia pierścionka z palca, warto spróbować innych rozwiązań. W niektórych przypadkach wystarczy... unieść palec do góry! Płyny z koniuszków palca zaczną spływać, a palec zmniejszy swoją objętość. Po chwili możesz zacząć obracanie pierścionkiem zaręczynowym na palcu w celu jego zdjęcia. Również ta metoda nie zdała egzaminu? Sięgnij do domowej apteczki i wyciągnij z niej żel przeciwbólowy lub maść przeciwzapalną. Tego typu specyfiki są w stanie pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Pamiętaj również że rano, tuż po przebudzeniu, opuchlizna może być mniejsza. W niektórych sytuacjach warto poczekać i przejść do działania dopiero kolejnego dnia


Jakie są alternatywne metody ściągania pierścionka podczas opuchnięcia w ciąży?

Jak jeszcze ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca w ciąży? Najważniejszą radą jest całkowity brak rozwiązań siłowych. Zbyt duża siła włożona w działanie może spowodować uraz lub powiększyć opuchliznę. Wypróbuj metody z nicią dentystyczną. W pierwszym kroku przewlecz nitkę pod cienkim pierścionkiem zaręczynowym - w tym celu możesz skorzystać z igły lub wykałaczki. Następnie gęsto i ciasno obwiąż palec nitką aż po jego koniuszek. Chwyć drugi koniec nici i leciutko ciągnij. Biżuteria powinna powoli przesuwać się w górę wraz z rozwijaniem się nici. 

Jeśli żadna z metod nie działa, warto odwiedzić jubilera , którzy dysponują narzędziami i technikami umożliwiającymi bezpieczne usunięcie pierścionka. W ostateczności może się okazać, iż jedyną opcją na pozbycie się pierścionka z palca jest jego rozcięcie.

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie