Odbierz aż 25% specjalnego rabatu i gwarancja dostawy przed Majówką Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Jak się nosi pierścionek zaręczynowy przed i po ślubie?

2024-01-26 11:27:37

Jak się nosi pierścionek zaręczynowy przed i po ślubie?

Wchodząc w magiczny świat miłości i przygotowań do ślubu, niezwykle istotnym elementem staje się wybór sposobu noszenia pierścionka zaręczynowego. Ten małe, aczkolwiek niezwykle znaczący typ biżuterii, symbolizuje zobowiązanie i miłość, przeważnie towarzyszy nam  również w wyjątkowych chwilach życia. Jednak, czy noszenie pierścionka zaręczynowego przed i po ślubie ma jakieś specjalne znaczenie czy zwyczaje? Czy istnieją różnice w sposobie, w jaki nosimy ten symboliczny klejnot przed wymianą przysiąg oraz po uroczystości ślubnej?

Jak się nosi pierścionek zaręczynowy — na której ręce i palcu?

Sposoby i tradycje dotyczące noszenia pierścionka zaręczynowego różnią się w zależności od kultury, regionu i osobistych preferencji. W wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej ręce. Jest ona najbliższa sercu, co ma symbolizować bliskość uczuć między narzeczonymi. Inaczej jest w Polsce czy w Niemczech, gdzie tego typu biżuteria umieszczana jest na prawej dłoni. Standardowo, pierścionek zaręczynowy, noszony jest na palcu serdecznym, choć coraz więcej kobiet eksperymentuje z jego umiejscowieniem. 

Warto jednak pamiętać, że obecnie wiele par decyduje się na indywidualne podejścia do noszenia pierścionka zaręczynowego z diamentem, kierując się własnymi gustami i symbolicznymi przekonaniami. Bez względu na tradycję, najważniejsze jest, aby wybór był zgodny z osobistymi preferencjami narzeczonych i przynosił im radość oraz spełnienie.

Jak nosić na duży pierścionek zaręczynowy do czasu jego zmniejszenia?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka spędzał sen z powiek niejednemu przyszłemu narzeczonemu. Mimo to zdarza się, iż otrzymany symbol miłości okazuje się zbyt duży. Co wówczas zrobić? Noszenie zbyt dużego pierścionka zaręczynowego do czasu jego zmniejszenia może wymagać pewnych domowych dostosowań, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Oto kilka wskazówek, jak można nosić duży złoty pierścionek zaręczynowy przed jego zmniejszeniem.

Najpopularniejszą opcją jest specjalny silikonowy regulator, który wkłada się bezpośrednio pod szynę. Umożliwia on redukcję wielkości, dzięki czemu biżuteria nie spadnie z palca. Alternatywą jest pokrycie wewnętrznej warstwy szyny bezbarwnym lakierem. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak wizyta u jubilera w celu zmniejszenia rozmiaru. W ten sposób biżuteria nie ulegnie zniszczeniu, a po krótkim czasie powróci na swoje miejsce już w dobrej wielkości. Korzystając z usługi SAVICKI Care+ zyskujesz nielimitowaną, darmową zmianę rozmiaru, bez podania przyczyny. 

Pierścionek zaręczynowy a inna biżuteria na tej samej dłoni

Noszenie pierścionka zaręczynowego w zestawieniu z inną biżuterią na tej samej dłoni to kwestia indywidualnych preferencji i stylu. Jeśli planujesz nosić pierścionek zaręczynowy z białego złota razem z obrączką po ślubie, warto zastanowić się nad ich kompatybilności. Upewnij się, że stylistyka i kształt obu rodzajów biżuterii dobrze się ze sobą komponują.

Postaraj się również odpowiednio dobrać kruszce. Najłatwiejszym wyborem jest zakładanie biżuterii z tego samego materiału w tym samym kolorze. Warto jednak nie bać się eksperymentów - platyna wygląda nieziemsko w połączeniu ze standardowym, żółtym złotem.

Jeśli masz dłonie o krótkich palcach, unikaj noszenia zbyt wielu pierścionków, które mogą optycznie skrócić palce. Jeśli natomiast dłonie są długie, możesz zdecydować się na większą ilość biżuterii. Nieprzemyślane zestawienie zbyt wielu elementów biżuterii może sprawić, że dłoń będzie wyglądała przeciążona. Wybieraj akcesoria z umiarem, kierując się zasadą "mniej znaczy więcej".

Podsumowując, noszenie pierścionka zaręczynowego przed i po ślubie jest nie tylko kwestią tradycji, ale również wyrazem osobistych uczuć i stylu życia pary. Od dawien dawna pierścionek zaręczynowy pełnił rolę symbolu miłości i zobowiązania, a dzisiaj, w świecie pełnym różnorodności, jego noszenie nabiera nowych znaczeń.

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie