Odbierz aż 25% rabatu już teraz Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Koszty wesela | Ile kosztuje wesele?

2021-07-07 13:39:19

Planer ślubny

Ile kosztuje wesele?

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy że chcesz oszacować budżet, który pozwoli Ci zaplanować najpiękniejszy dzień w życiu. Już na wstępie warto zaznaczyć, że koszty wesela to co innego niż koszty ślubu. Uwzględniają one koszty za organizację przyjęcia: od wynajmu sali, przez menu weselne, po ewentualnie noclegi dla Gości, oprawę muzyczną, dekoracje i dodatkowe atrakcje, natomiast nie dotyczą wydatków związanych z uroczystością w kościele.

KOSZT WESELA NA OSOBĘ 2020

Czy 250 zł to rzeczywiście punkt odniesienia?

Wiele osób szuka informacji, jaki jest średni koszt wesela za osobę.

Czy informacja, że średnio trzeba liczyć ok. 250 zł jest rzeczywiście miarodajna?

I tak i nie, ponieważ ta kwota nie uwzględnia tak ważnych zmiennych jak miejsce wesela, ani jego standardu. Jeżeli organizujemy wesele w Warszawie, chcemy pokryć koszty noclegów dla gości, a zamiast kotletów de volaille zamówić coś bardziej wyszukanego, to zakładane 250 zł za osobę może nas wprowadzić w spory błąd!

A zatem koszty wesela najlepiej obliczyć w wersji „zrób to sam”, aby mieć budżet pod kontrolą już na starcie!

Koszty wesela

Jak obliczyć
koszty wesela?

3 PYTANIA NA START

Zanim spróbujecie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wesele?, to najpierw trzeba sobie zadać trzy inne:

• czy chcecie zorganizować kameralne przyjęcie dla najbliższych, czy tradycyjne wesele;
• gdzie odbędzie się wesele (to ważne, m.in. z uwagi na koszty dojazdów i noclegów);
• czy pokryjecie koszty wesela sami, czy skorzystacie z pomocy rodziców?

Gdy zmienicie te znaki zapytania w konkrety, to będzie Wam znaczniej łatwiej oszacować koszty wesela, a także zaplanować je w wersji krok po kroku!

Koszty wesela
kalkulator

LISTA WYDATKÓW ŚLUBNYCH

Koszty wesela najłatwiej i najszybciej policzyć za pomocą kalkulatora ślubnego, w którym uwzględniono standardową listę wydatków.

Używając naszego kalkulatora weźmiecie pod uwagę nie tylko standardowe wydatki, ale także wiele zmiennych, mających spory wpływ na ostateczny koszt wesela.

Czy wiesz, że…

… polskie pary liczą najczęściej:

• koszty wesela na 40 osób
• koszty wesela na 50 osób
• koszty wesela na 80 osób
• koszty wesela na 100 osób
• koszty wesela na 120 osób
• koszty wesela na 150 osób
• koszty wesela na 200 osób

To właśnie te liczby najczęściej wpisywane są do wyszukiwarki Google, gdy narzeczeni próbują się dowiedzieć, ile kosztuje wesele!

Znalezione informacje to zawsze jakiś punkt odniesienia, ale najbardziej wiarygodnej odpowiedzi udzieli Wam kalkulator ślubny!

Koszty wesela

Koszty wesela
jak je podzielić?

Jak podzielić koszty wesela? Kto płaci za wesele?

To dwa ważne pytania, które właściwie warto sobie zadać już na początku. Według staropolskiej tradycji koszty wesela ponosi Panna Młoda, a raczej Jej rodzice. Po stronie mężczyzny był alkohol, napoje, obrączki, transport Gości, orkiestra i… bukiet.

Czy wiesz, że…

…wg tradycji Pan Młody kupował swojej Wybrance ślubne buty, natomiast Panna Młoda kupowała mężczyźnie swego życia koszulę? Takie zakupy były zwyczajem i dobrą wróżbą na przyszłość!

Na szczęście ta zasada (i bardzo słusznie) odeszła już dawno do lamusa.

Nie mniej wesele trzeba zorganizować tak, aby uniknąć wszelkich niedomówień. Najłatwiej oczywiście zsumować wszystkie koszty wesela i podzielić je przez dwa, ale życie pisze wiele innych scenariuszy. Trzeba wziąć przecież pod uwagę naszą aktualną sytuację materialną oraz czy i w jakim zakresie chcemy skorzystać z pomocy finansowej ze strony rodziców.

W przypadku finansów najważniejsze jest indywidualne podejście i transparentność, aby kwestie finansowe były dla wszystkich oczywiste!

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie