Odbierz aż 25% rabatu już teraz Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Ile róż na zaręczyny? | Co oznacza 108 róż?

2021-07-13 11:29:44

Ile róż na zaręczyny? | Co oznacza 108 róż?

Ile róż oznacza „Wyjdź za mnie”, a ile „Jestem Ci oddany”? Czy tylko wielki bukiet w pełni wyrazi Twoją miłość? Zanim sięgniemy do florystycznej tradycji, spójrzmy na same róże. Obok diamentów to najpiękniejszy symbol wiecznej miłości i namiętności, który stworzyła Matka Natura. Ile daje się kwiatów na zaręczyny, aby oczarować kobietę od pierwszego wejrzenia i bez słów wyrazić miłosne przesłanie? Już odpowiadamy!


Ile róż na zaręczyny –– jakie ma znaczenie i co symbolizuje?

Bukiet na oświadczyny nie tylko pełni rolę miłego upominku, ale także pozwala na wyrażenie szczerych uczuć. Może być skomponowany z dowolnego rodzaju kwiatów - od goździków przez tulipany, lilie, margaretki, aż po te najczęściej wybierane - róże. Symbolika róż idealnie wpisuje się w romantyczną atmosferę zaręczyn. W ostateczności jednak to, jakie kwiaty na oświadczyny wybierzesz, okazuje się być w pełni indywidualną kwestią, w przeciwieństwie do ich ilości. Florystyczna tradycja podpowiada nam, jak duży powinien być bukiet kwiatów na zaręczyny. 108 róż to oświadczyny i słowa „Wyjdź za mnie!”, a 99 róż uznaje się za synonim obietnicy: „Przysięgam Ci miłość do końca życia”. 50 róż oznacza romantyczne wyznanie: „Kocham Cię bez granic”, z kolei bukiet z 33 kwiatów mówi „Moja miłość jest głęboka”. 21 róż wyraża oddanie, a 20 zapewnia o szczerości uczuć. Podarowując 12 róż, kierujemy prośbę do ukochanej, brzmiącą: „Bądź moja”, a 9 róż to podniosła deklaracja: „Chcę być z Tobą na zawsze”. 3 róże w bukiecie to proste, a jednak niezwykle efektowne wyznanie “Kocham Cię”, które z pewnością usatysfakcjonuje tę jedyną. Jak widzimy, w przypadku bukietu róż na zaręczyny cena nie gra zbyt dużej roli, gdyż nawet te najskromniejsze kompozycje wyróżnia romantyczna symbolika.


Jaki kolor mają mieć róże na zaręczyny?

Poznaliśmy już odpowiedź na pytanie, jakie kwiaty na zaręczyny? Róża okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pojawia się jednak kolejny dylemat dotyczący tego, jaką barwę bukietu wybrać? Oto krótki przewodnik po najpopularniejszych kolorach. Czerwone róże to symbol miłości, namiętności i pożądania. Doskonale zna je każda kobieta, ponieważ są niezwykle powszechnym wyborem z okazji walentynek. Białe róże to symbolizują czystą miłość, lojalność niewinność i szczere zamiary. Błękitne kwiaty posiadają jedynie nieliczne kwiaciarnie, bardzo często wymagają one zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Jako symbol wierności, uznano je za urzeczywistnienie podniosłych słów “na zawsze”. Herbaciane róże oznaczają zachwyt i dumę. Warto wybrać je w celu wyrażenia wdzięczności oraz sympatii.


Skąd się wzięła tradycja wręczenia kwiatów na zaręczyny?

Co ciekawe, tradycja związana z kwiatami na zaręczyny, sięga swoimi korzeniami aż do czasów prehistorycznych. Wówczas mężczyzna wracający z polowania oprócz zwierzyny, przynosił zioła i rośliny, ułożone w efektowne bukiety. W XIX wieku popularny stał się “język kwiatów”, który pozostał z nami do dziś. Według tej tradycji każdy gatunek, a także kolor kwiatów posiada wyjątkowe znaczenie, decydujące o tym, jakie uczucia wyraża konkretna kompozycja. Właśnie dlatego róże na zaręczyny stały się tak popularnym rozwiązaniem. Ich symbolika jest na tyle romantyczna, że nawet wręczając pojedynczą różę w dniu zaręczyn, wyrażamy nieprzemijającą miłość.


Czy dobrym pomysłem jest ukrycie pierścionka zaręczynowego w różach?

Wyobraźmy sobie romantyczny scenariusz - 108 róż i wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, która kobieta oprze się ich magii? Umieszczenie pudełeczka z symbolem miłości w bukiecie najpiękniejszych róż, to fantastyczny sposób na pokazanie drugiej połówce, jak bardzo Ci na niej zależy! Pozwól, aby Twoja wybranka odnalazła lśniący pierścionek zaręczynowy z brylantem w sercu wyjątkowej kompozycji. Niech każdy kolejny kwiat stanie się dowodem Twojej miłości. Odkryj kolekcje SAVICKI inspirowane marzeniami kobiet i zdecyduj, która z nich najlepiej dopasuje się do Tej Jedynej. Następnie wybierz perfekcyjne kwiaty zaręczynowe i odważ się na ten najważniejszy w życiu krok!

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie