• Bezpłatna wysyłka
 • 120 dni na darmowy zwrot
 • Bezpłatna korekta rozmiaru
 • SAVICKI Care+®
 • Darmowy grawer

Planowanie wesela krok po kroku | Praktyczny przewodnik

2021-07-13 10:24:39

Organizacja wesela krok po kroku

Gdy pierścionek zaręczynowy błyszczy już obietnicą wspólnego życia, to znaczy, że już wkrótce zaręczynowa euforia zmieni się w ekscytację tematem ślubu i wesela.

Ten przyjemny dreszczyk emocji i pozytywną energię trzeba jednak połączyć z podwójnie przemyślanym scenariuszem, aby zmienić Wasze marzenia w bajkową rzeczywistość.

Pora wcielić się w strategów i zacząć planowanie wesela krok po kroku jak zakochany Napoleon, aby reżyserem najważniejszego dnia w Waszym życiu nie został… przypadek.

A zatem do dzieła w rytmie marsza Mendelsona!

Planowanie wesela i lista organizacyjna

Rozpocznijcie podróż przez życie od dobrego planu!

Jak zorganizować wesele? Kiedy i co zamawiać, aby zdążyć na czas?


12 miesięcy przed ślubem


To jeszcze rok… a więc trzeba się śpieszyć!

Pomimo, że do Waszego ślubu jeszcze cały rok, to z każdym dniem zegar będzie tykał coraz głośniej, dlatego trzeba jak najszybciej zabrać się za planowanie wesela.

1.

Ustalcie termin

Na dobry początek zorganizujcie spotkanie Waszych rodzin, aby ustalić orientacyjny termin Waszego ślubu i wesela, aby w tym magicznym dniu obecni byli wszyscy Wasi bliscy. Wspólne ustalanie choćby terminu będzie też świetną okazją, aby dwie rodziny przełamały lody i bliżej się poznały; co więcej, będziecie mogli łatwiej poruszać się w kalendarzu planując wszystkie inne szczegóły organizacyjne związane z planowaniem ślubu i wesela .

2.

Konkordatowy, czy cywilny

Sporo zależy od tego, czy przyrzekniecie sobie miłość w urzędzie stanu cywilnego, czy przed ołtarzem w kościele. Nie chodzi tylko (i aż) o wymiar duchowy i atmosferę Waszego ślubu, ale także o kwestie organizacyjne wesela oraz logistykę. Warto więc zacząć od decyzji, wyboru urzędu lub świątyni oraz rezerwacji terminu. Polecamy zrobić to, jak najszybciej – zwłaszcza jeśli planujecie wesele w popularnych miesiącach, np. w święta Bożego Narodzenia, w maju lub sierpniu.

3.

Budżet wesela

To, co najpiękniejsze w tym dniu, jest bezpłatne. Najważniejsza będzie Wasza miłość, bicie serca i spojrzenia zakochanych oczu, ale za wszystko inne, trzeba… zapłacić. A zatem jak najszybciej ustalcie budżet wesela , aby planować i organizować święto Waszej miłości w konkretnych ramach finansowych.

4.

Rezerwacja sali weselnej

To tutaj wraz z Gośćmi będziecie celebrować najszczęśliwszy dzień swego życia. Jeśli chcecie, aby sala weselna spełniała Wasze oczekiwania, to poszukiwania rozpocznijcie co najmniej rok przed ślubem. Z pewnością będziecie odwiedzać różne miejsca, porównywać i analizować, a to zawsze zabiera sporo czasu. Gdy już wybierzecie salę weselną oczywiście już teraz możecie pomyśleć o weselnym menu. Obowiązuje więc zasada: im wcześniej, tym lepiej!

5.

Konsultant ślubny

Warto pomyśleć o wsparciu eksperta, który przejmie na siebie większość obowiązków i będzie z Wami konsultował szczegóły. Wtedy będziecie mogli więcej czasu poświęcić tylko sobie!

6.

Fotograf

Z pewnością chcecie zatrzymać te ulotne chwile na zawsze i wracać do zdjęć ze ślubu oraz wesela z prawdziwą przyjemnością, wzruszeniem i satysfakcją. Sprawdź fotki w portfolio, umów się na spotkanie, aby sprawdzić, czy pomiędzy Wami, a fotografem jest chemia i możliwie szybko zarezerwować termin, bo kalendarze dobrych specjalistów szybko się zapełniają.

7.

Orkiestra, DJ, Wodzirej

To, co najpiękniejsze w tym dniu, jest bezpłatne. Najważniejsza będzie Wasza miłość, bicie serca i spojrzenia zakochanych oczu, ale za wszystko inne, trzeba… zapłacić. A zatem jak najszybciej ustalcie budżet wesela, aby planować i organizować święto Waszej miłości w konkretnych ramach finansowych.

Obrączki ślubne Savicki

Produkty

Jak ten czas pędzi!


6 miesięcy przed ślubem


… przecież dopiero co ustalaliśmy termin. Tymczasem już tylko pół roku dzieli Was od momentu, gdy będziecie odbierać życzenia ślubne od rodziny i przyjaciół. Trzeba więc zabrać się planowanie i organizowanie wesela w najdrobniejszych szczegółach, a zatem:

 1. Wybierzcie świadków i możliwie szybko zapytajcie, czy przyjmą tę rolę;
 2. Przygotujcie wstępną listę Gości;
 3. Zamówcie suknię ślubną – samo przeglądanie modeli Online, odwiedziny salonów, a wreszcie wszelkie przymiarki i poprawki wymagają naprawdę sporo czasu, a przecież zależy Wam na bajkowym efekcie, który olśni wszystkich Waszych Gości;
 4. Zamówicie/wybierzcie garnitur ślubny – najlepiej po wyborze sukni, aby strój Pana Młodego idealnie się z nim komponował.

3-4 miesiące przed ślubem

To już prawie ostatnia prosta!

 1. Stwórzcie listę prezentów jeśli chcecie ją wysłać razem z zaproszeniem, choć coraz więcej par wspomina raczej w ich treści o podarunkach, które zmieszczą się w kopercie.
 2. Wyślijcie zaproszenia – polecamy podać datę, godzinę, miejsce oraz wyłącznie niezbędne informacje weselne, ponieważ szczegóły mogą jeszcze ulec zmianie;
 3. Przygotujcie dokumenty, pamiętając, że wszelkie odpisy kościelne są ważne tylko 3 miesiące;
 4. W tym czasie warto zaplanować swą podróż poślubną oraz złożyć wniosek urlopowy;
 5. To także ostatni dzwonek, jeśli chcecie poprawić swoją sylwetkę i kondycję, a więc rozpocząć dietę i/lub zacząć regularnie biegać, albo odwiedzać siłownię;
 6. Pomyślcie także o noclegach i transporcie dla gości oraz samochodzie dla siebie – najlepiej z napędem na spełnione marzenia;
 7. Wybierzecie ślubne obrączki!

1 miesiąc przed ślubem

KILKA OSTATNICH DZWONKÓW!

 1. eśli nie wybraliście menu rezerwując salę weselną, to dobrze zrobić to właśnie teraz, aby w kolejnych tygodniach koncentrować się na kwestiach logistycznych i na Was samych!
 2. Zamówcie także tort weselny i ciasta.
 3. Koniecznie zweryfikujcie / zmodyfikujcie listę Gości i poproście o potwierdzenie obecności te Osoby, które zwlekają z odpowiedzią na zaproszenie.
 4. Zamówicie bukiet ślubny, ozdoby do kościoła i samochodu oraz kwiaty dla swoich rodziców.
 5. Możecie także zaplanować swój wieczór panieński / kawalerski lub poprosić najlepszych przyjaciół lub świadków ślubnych o jego organizację.

2 tygodnie przed ślubem

CZAS DOPIĄĆ WSZYSTKO NA OSTATNI GUZIK!

Wykorzystajcie ten czas na ostatnie szczegóły, bo już wkrótce nie będzie na nic czasu!

 1. W tym czasie Panna Młoda powinna umówić się na makijaż ślubny oraz do fryzjera (chyba, że nasi artyści są rozchwytywani – wtedy trzeba zarezerwować terminy z większym wyprzedzeniem);
 2. Gdy otrzymacie potwierdzenia zaproszeń to zaplanujcie miejsca Gości przy weselnym stole – pamiętajcie także o przygotowaniu eleganckich imiennych wizytówek;

Tydzień przed ślubem

JUŻ PAWIE, PRAWIE

…i nagle czas biegnie szybciej niż zwykle i ciągle go brakuje! Właśnie dlatego planowanie wesela warto uporządkować krok po kroku, aby na 7 dni przed ślubem:

 1. Sprawdzić przygotowania i dopiąć temat dekoracji;
 2. Zamknąć listę Gości;
 3. Porozmawiać z księdzem, który udzieli Wam ślubu, aby omówić przebieg ceremonii, ustalić szczegóły i np. poprosić, aby podczas kazania wspomnieć o ważnych dla Was sprawach;
 4. Przygotować się do podróży poślubnej, jeśli zaplanowaliście wyjazd od razu po weselu;
 5. Przygotować sobie plan dnia Waszego ślubu i wesela.

Dzień przed ślubem

MOTYLKI W BRZUCHU

Już jutro Wasz wielki dzień, kiedy przyrzekniecie sobie wieczną miłość!

W tym dniu pamięć może płatać figle, więc warto działać zgodnie z listą i:

 1. Przygotować zestaw obowiązkowy: chusteczki, igłę i nici, zapasowe rajstopy, krawat, drugą koszulę, buty, itp.;
 2. Potwierdzić godzinę przyjazdu fotografa, makijażystki, fryzjerki, orkiestry, DJ’a / wodzireja;
 3. Potwierdzić także godzinę odbioru bukietów;
 4. Sprawdzić spokojnie plan na jutrzejszy dzień!
Skorzystaj z pomocy naszego planera ślubnego

Niech dzień ślubu i wesele otworzy kolejny rozdział Waszej spełnionej miłości!


Wraz z całym zespołem SAVICKI życzymy Wam samych pięknych chwil, szczęścia i wszystkiego, o czym tylko marzycie!

Produkty

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie