Odbierz aż 19% rabatu  - Ilość kodów ograniczona Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
 • Bezpłatna wysyłka
 • 120 dni na darmowy zwrot
 • Bezpłatna korekta rozmiaru
 • SAVICKI Care+®
 • Darmowy grawer

Planowanie wesela krok po kroku | Praktyczny przewodnik

2021-07-13 10:24:39

Planer ślubny

Gdy pierścionek zaręczynowy błyszczy już obietnicą wspólnego życia, to znaczy, że już wkrótce zaręczynowa euforia zmieni się w ekscytację tematem ślubu i wesela.

Ten przyjemny dreszczyk emocji i pozytywną energię trzeba jednak połączyć z podwójnie przemyślanym scenariuszem, aby zmienić Wasze marzenia w bajkową rzeczywistość.

Pora wcielić się w strategów i zacząć planowanie wesela krok po kroku jak zakochany Napoleon, aby reżyserem najważniejszego dnia w Waszym życiu nie został… przypadek.

A zatem do dzieła w rytmie marsza Mendelsona!

Planowanie wesela
i lista organizacyjna

Rozpocznijcie podróż przez życie od dobrego planu!

Jak zorganizować wesele? Kiedy i co zamawiać, aby zdążyć na czas?

12 MIESIĘCY PRZED ŚLUBEM

To jeszcze rok… a więc trzeba się śpieszyć!

Pomimo, że do Waszego ślubu jeszcze cały rok, to z każdym dniem zegar będzie tykał coraz głośniej, dlatego trzeba jak najszybciej zabrać się za planowanie wesela.

1

USTALCIE TERMIN

Na dobry początek zorganizujcie spotkanie Waszych rodzin, aby ustalić orientacyjny termin Waszego ślubu i wesela, aby w tym magicznym dniu obecni byli wszyscy Wasi bliscy. Wspólne ustalanie choćby terminu będzie też świetną okazją, aby dwie rodziny przełamały lody i bliżej się poznały; co więcej, będziecie mogli łatwiej poruszać się w kalendarzu planując wszystkie inne szczegóły organizacyjne związane z planowaniem ślubu i wesela.

2

KONKORDATOWY, CZY CYWILNY

Sporo zależy od tego, czy przyrzekniecie sobie miłość w urzędzie stanu cywilnego, czy przed ołtarzem w kościele. Nie chodzi tylko (i aż) o wymiar duchowy i atmosferę Waszego ślubu, ale także o kwestie organizacyjne wesela oraz logistykę. Warto więc zacząć od decyzji, wyboru urzędu lub świątyni oraz rezerwacji terminu. Polecamy zrobić to, jak najszybciej – zwłaszcza jeśli planujecie wesele w popularnych miesiącach, np. w święta Bożego Narodzenia, w maju lub sierpniu.

3

BUDŻET WESELA

To, co najpiękniejsze w tym dniu, jest bezpłatne. Najważniejsza będzie Wasza miłość, bicie serca i spojrzenia zakochanych oczu, ale za wszystko inne, trzeba… zapłacić. A zatem jak najszybciej ustalcie budżet wesela, aby planować i organizować święto Waszej miłości w konkretnych ramach finansowych.

4

REZEWACJA SALI WESELNEJ

To tutaj wraz z Gośćmi będziecie celebrować najszczęśliwszy dzień swego życia. Jeśli chcecie, aby sala weselna spełniała Wasze oczekiwania, to poszukiwania rozpocznijcie co najmniej rok przed ślubem. Z pewnością będziecie odwiedzać różne miejsca, porównywać i analizować, a to zawsze zabiera sporo czasu. Gdy już wybierzecie salę weselną oczywiście już teraz możecie pomyśleć o weselnym menu. Obowiązuje więc zasada: im wcześniej, tym lepiej!

5

KONSULTANT ŚLUBNY

Warto pomyśleć o wsparciu eksperta, który przejmie na siebie większość obowiązków i będzie z Wami konsultował szczegóły. Wtedy będziecie mogli więcej czasu poświęcić tylko sobie!

6

FOTOGRAF

Z pewnością chcecie zatrzymać te ulotne chwile na zawsze i wracać do zdjęć ze ślubu oraz wesela z prawdziwą przyjemnością, wzruszeniem i satysfakcją. Sprawdź fotki w portfolio, umów się na spotkanie, aby sprawdzić, czy pomiędzy Wami, a fotografem jest chemia i możliwie szybko zarezerwować termin, bo kalendarze dobrych specjalistów szybko się zapełniają.

7

ORKIESTRA, DJ, WODZIREJ

To, co najpiękniejsze w tym dniu, jest bezpłatne. Najważniejsza będzie Wasza miłość, bicie serca i spojrzenia zakochanych oczu, ale za wszystko inne, trzeba… zapłacić. A zatem jak najszybciej ustalcie budżet wesela, aby planować i organizować święto Waszej miłości w konkretnych ramach finansowych.

6 MIESIĘCY PRZED ŚLUBEM

Jak ten czas pędzi!

… przecież dopiero co ustalaliśmy termin. Tymczasem już tylko pół roku dzieli Was od momentu, gdy będziecie odbierać życzenia ślubne od rodziny i przyjaciół. Trzeba więc zabrać się planowanie i organizowanie wesela w najdrobniejszych szczegółach, a zatem:

 • Wybierzcie świadków i możliwie szybko zapytajcie, czy przyjmą tę rolę;
 • Przygotujcie wstępną listę Gości;
 • Zamówcie suknię ślubną – samo przeglądanie modeli Online, odwiedziny salonów, a wreszcie wszelkie przymiarki i poprawki wymagają naprawdę sporo czasu, a przecież zależy Wam na bajkowym efekcie, który olśni wszystkich Waszych Gości;
 • Zamówicie/wybierzcie garnitur ślubny – najlepiej po wyborze sukni, aby strój Pana Młodego idealnie się z nim komponował.

3-4 MIESIĄCE PRZED ŚLUBEM

To już prawie ostatnie prosta!

 • Stwórzcie listę prezentów jeśli chcecie ją wysłać razem z zaproszeniem, choć coraz więcej par wspomina raczej w ich treści o podarunkach, które zmieszczą się w kopercie.
 • Wyślijcie zaproszenia – polecamy podać datę, godzinę, miejsce oraz wyłącznie niezbędne informacje weselne, ponieważ szczegóły mogą jeszcze ulec zmianie;
 • Przygotujcie dokumenty, pamiętając, że wszelkie odpisy kościelne są ważne tylko 3 miesiące;
 • W tym czasie warto zaplanować swą podróż poślubną oraz złożyć wniosek urlopowy;
 • To także ostatni dzwonek, jeśli chcecie poprawić swoją sylwetkę i kondycję, a więc rozpocząć dietę i/lub zacząć regularnie biegać, albo odwiedzać siłownię;
 • Pomyślcie także o noclegach i transporcie dla gości oraz samochodzie dla siebie – najlepiej z napędem na spełnione marzenia;
 • Wybierzecie ślubne obrączki!

1 MIESIĄC PRZED ŚLUBEM

Kilka ostatnich dzwonków!

 • Jeśli nie wybraliście menu rezerwując salę weselną, to dobrze zrobić to właśnie teraz, aby w kolejnych tygodniach koncentrować się na kwestiach logistycznych i na Was samych!
 • Zamówcie także tort weselny i ciasta.
 • Koniecznie zweryfikujcie / zmodyfikujcie listę Gości i poproście o potwierdzenie obecności te Osoby, które zwlekają z odpowiedzią na zaproszenie.
 • Zamówicie bukiet ślubny, ozdoby do kościoła i samochodu oraz kwiaty dla swoich rodziców.
 • Możecie także zaplanować swój wieczór panieński / kawalerski lub poprosić najlepszych przyjaciół lub świadków ślubnych o jego organizację.

2 TYGODNIE PRZED ŚLUBEM

Czas dopiąć wszystko na ostatni guzik!

Wykorzystajcie ten czas na ostatnie szczegóły, bo już wkrótce nie będzie na nic czasu!

 • W tym czasie Panna Młoda powinna umówić się na makijaż ślubny oraz do fryzjera (chyba, że nasi artyści są rozchwytywani – wtedy trzeba zarezerwować terminy z większym wyprzedzeniem);
 • Gdy otrzymacie potwierdzenia zaproszeń to zaplanujcie miejsca Gości przy weselnym stole – pamiętajcie także o przygotowaniu eleganckich imiennych wizytówek;

TYDZIEŃ PRZED ŚLUBEM

Już pawie, prawie

…i nagle czas biegnie szybciej niż zwykle i ciągle go brakuje! Właśnie dlatego planowanie wesela warto uporządkować krok po kroku, aby na 7 dni przed ślubem:

 • Sprawdzić przygotowania i dopiąć temat dekoracji;
 • Zamknąć listę Gości;
 • Porozmawiać z księdzem, który udzieli Wam ślubu, aby omówić przebieg ceremonii, ustalić szczegóły i np. poprosić, aby podczas kazania wspomnieć o ważnych dla Was sprawach;
 • Przygotować się do podróży poślubnej, jeśli zaplanowaliście wyjazd od razu po weselu;
 • Przygotować sobie plan dnia Waszego ślubu i wesela.

DZIEŃ PRZED ŚLUBEM

Motylki w brzuchu

Już jutro Wasz wielki dzień, kiedy przyrzekniecie sobie wieczną miłość!

W tym dniu pamięć może płatać figle, więc warto działać zgodnie z listą i:

 • Przygotować zestaw obowiązkowy: chusteczki, igłę i nici, zapasowe rajstopy, krawat, drugą koszulę, buty, itp.;
 • Potwierdzić godzinę przyjazdu fotografa, makijażystki, fryzjerki, orkiestry, DJ’a / wodzireja;
 • Potwierdzić także godzinę odbioru bukietów;
 • Sprawdzić spokojnie plan na jutrzejszy dzień!

Niech dzień ślubu i wesele otworzy kolejny rozdział Waszej spełnionej miłości!
Wraz z całym zespołem SAVICKI życzymy Wam samych pięknych chwil, szczęścia i wszystkiego, o czym tylko marzycie!

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie