Odbierz aż 20% rabatu - pobierz limitowany kod Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Rocznica ślubu | Nazwy, symbolika, pomysł, prezenty | przewodnik

2021-07-08 12:40:10

NAZWY ROCZNIC | SYMBOLIKA KAMIENI SZLACHETNYCH | POMYSŁY I PREZENTY

Zbliża się Twoja kolejna rocznica ślubu…

Z pewnością, tak jak wielu mężczyzn na świecie, zadajesz sobie pytania dot. nazwy kolejnej rocznicy oraz przesłania. Kiedy już ją poznasz pewnie chcesz przybliżyć sobie symbolikę kamieni szlachetnych, aby wybrać idealny prezent dla żony…

Wiemy o tym, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi, a co więcej, poznasz nieco historii i ciekawostek.

Życzymy Ci ciekawej lektury, z okazji rocznicy ślubu składamy najlepsze życzenia oraz mamy nadzieję, że prezent na rocznicę olśni Twoją żonę blaskiem zachwytu!

Zanim wczytasz się w szczegóły może chcesz wybrać prezent już teraz?

Pmysły na rocznicę ślubu

Nazwy rocznic ślubu
Co oznaczają?

Prezent na 1 rocznicę ślubu Prezent na 2 rocznicę ślubu Prezent na 3 rocznicę ślubu Prezent na 4 rocznicę ślubu Prezent na 5 rocznicę ślubu Prezent na 6 rocznicę ślubu Prezent na 7 rocznicę ślubu Prezent na 8 rocznicę ślubu Prezent na 9 rocznicę ślubu Prezent na 10 rocznicę ślubu Prezent na 20 rocznicę ślubu Prezent na 25 rocznicę ślubu Prezent na 30 rocznicę ślubu Prezent na 40 rocznicę ślubu

Skąd wzięły się nazwy rocznic ślubu? Co oznaczają i jakie mają przesłanie? Odpowiedzi trzeba szukać w 1922 roku, kiedy amerykańska pisarka i specjalistka od etykiety i dobrych manier to Emily Post, stworzyła katalog określeń dla pierwszych ośmiu rocznic ślubu. Swoje nazwy w pierwszej kolejności otrzymały 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75 rocznica ślubu.

15 lat później pozostałe nazwy stworzyła kapituła Związku Jubilerów Amerykańskich, ponieważ jej przedstawiciele uznali, że pomysł Emily Post świetnie się przyjął, a ludzie szukają w nich inspiracji kupując prezenty. A dlaczego?

Znaczenie i nazwy rocznic

Mają obrazować uczucie małżonków i staż związku: jego trwałości oraz wartości. Nawiązują więc do czasu, który uszlachetnia związek, ale także każdego dnia wystawia go na próbę. Każde małżeństwo musi przecież przezwyciężyć rutynę codzienności, problemy, smutki i troski. Prawdziwa miłość jednak zwycięża wszystko.

Znaczenie i nazwy rocznic
Przesłanie rocznic ślubu

Przesłanie rocznic ślubu

Padło wcześniej kluczowe słowo oddające przesłanie nazewnictwa rocznic ślubu, które zrodziło się w głowie Emily Post. Chodzi o „trwałość”. Idea pisarki odzwierciedla ten wyraz symboliką materiałów, minerałów oraz kamieni szlachetnych.

Nazwa każdej kolejnej rocznicy ślubu jest zatem „trwalsza”: od pierwszej papierowej, po złotą, szmaragdową, czy diamentową, którą dostojni jubilacji świętują w sześćdziesiątą rocznicę przysięgi małżeńskiej.

Jak nazywają się rocznice ślubu

Wszystkie nazwy rocznic ślubu

Rocznice ślubu
symbolika

Diament – symbol czystej miłości i wierności

Rubin – płomień namiętności i szczerego uczucia

Szmaragd – to nadzieja i szczęście

Rocznice ślubu - symbolika

Skoro nazwy rocznic ślubu nawiązują do kamieni szlachetnych, to warto sprawdzić ich cechy, właściwości, przesłanie i symbolikę. Sprawdź, dlaczego kamienie szlachetne są tak cenne i co różni je od kamieni półszlachetnych oraz dlaczego ich piękno wyraża więcej niż 1000 słów.

Prezenty
na rocznicę ślubu

Którą rocznicę ślubu się obchodzi? Która rocznica ślubu jest najważniejsza?

Każdą, bo wszystkie są wyjątkowe!

Każda rocznica ślubu symbolizuje przecież kolejny rok Waszego małżeństwa i spełnionej miłości. Ponadto mawia się, że małżeństwo jest tak dobre jak ostatnio świętowana rocznica ślubu.

W związku z tym 2, 3, 6, czy 9 rocznica ślubu, choć oczywiście nie ma tak symbolicznego znaczenia jak złote gody, to jednak z całą pewnością zasługuje także na wyjątkową oprawę!

Najpiękniejszym wyrazem miłości jest oczywiście wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu

Czy wiesz, że…

… tradycja wręczania prezentu żonie na rocznicę ślubu sięga starożytności?

Już w Egipcie arystokraci wręczali kobietom pierścienie, wonne oleje lub inne kosztowności, a na pamiątkę palono kadzidło w świątyni. Podobnie było w Rzymie, gdy Patrycjusze świętowali rocznice ślubu ucztami, darami składanymi bogom oraz podarunkami.

Wszyscy jesteśmy zatem spadkobiercami tradycji wręczania prezentów z okazji rocznic ślubu, która od wieku była okazją, aby podziękować opatrzności oraz przede wszystkim wyrazić swoją miłość.

Prezent na rocznicę ślubu
dla żony

Odkryj galerię pomysłów na prezent na rocznicę ślubu dla żony!

Jaki wybrać prezent na rocznicę ślubu dla żony? >

Nawet w tej chwili to pytanie zadaje sobie tysiące mężczyzn na całym świecie.

Mało tego. Ten znak zapytania powstaje w głowie panów co roku.

Odpowiedzi na trudne pytania czasem są jednak oczywiste i banalnie proste.

Wystarczy zastanowić się, jaki prezent na rocznicę ślubu zachwyci, wzruszy i oczaruje żonę od pierwszego wejrzenia oraz bez słów wyrazi uczucia mężczyzny

Oczywiście to biżuteria, którą kobiety uwielbiają nosić,
a jeszcze bardziej kochają ją otrzymywać.

Nie ma bowiem piękniejszego momentu niż ten nieuchwytny słowami blask w oczach ukochanej, gdy otwiera eleganckie pudełeczko, by ulec złotej magii sztuki jubilerskiej oraz blaskowi diamentów, rubinów, czy szmaragdów.

Odkryj galerię prezentów na rocznicę ślubu.

Każdy z nich olśni Twoją żonę blaskiem Twojego uczucia!

Prezent na okrągłą rocznicę
ślubu dla żony

Prezent na okrągłą rocznicę ślubu zasługuje na oprawę, która będzie nawiązywała do jej symboliki. Cóż może być piękniejszego niż biżuteria z perłami, na… perłową, czyli trzydziestą rocznicę ślubu? Istnieją jednak scenariusze, które oczarują żonę bardziej niż sama biżuteria!

Pomysł:
drugie oświadczyny

PREZENT: nowy pierścionek zaręczynowy

Pamiętasz ten moment, gdy zadałeś swojej wybrance najważniejsze pytanie w swoim życiu? Może powtórzyć tę ulotną chwilę i zatrzymać ją na zawsze w blasku złota i kamieni szlachetnych nowego pierścionka zaręczynowego.

Odtwórz pierwsze oświadczyny aranżując wszystko tak, aby zaskoczyć swoją drugą połowę. Oczywiście możesz także zaplanować nowy scenariusz i podarować prezent na okrągłą rocznicę podczas romantycznej kolacji przy świecach lub w podróży.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, jednak jedno jest pewne. Na pewno oczarujesz tym pomysłem swoją żonę, która zakocha się w nowym pierścionku od pierwszego wejrzenia.

Pomysł:
druga przysięga małżeńska

PREZENT: nowa obrączka ślubna

10, 15, 20, 25, 30… słowem: okrągła rocznica ślubu i zacny jubileusz, taki jak perłowe, rubinowe, czy złote gody to idealna okazja, aby wraz z prezentem podarować żonie drugą przysięgę małżeńską.

Wyobraź sobie wzruszenie swojej drugiej połowy, gdy włożysz Jej na palec nową obrączkę ślubną przy ołtarzu, podczas uroczystej mszy świętej w Waszej intencji lub w trakcie romantycznej kolacji w gronie najbliższych.

Taki pomysł i prezent na okrągłą rocznicę ślubu ożywi wspomnienia i zapewni nowe, zapisując kolejny rozdział Waszego małżeństwa najpiękniejszymi emocjami.

Pomysł:
romantyczna podróż we dwoje

PREZENT: ekskluzywna biżuteria na zamówienie

Jeśli chcesz podarować żonie absolutnie unikalny i wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu, który ukoronuje Wasz związek, to podaruj swej drugiej połowie ekskluzywną biżuterię na zamówienie.

Olśnisz Żonę niezwykłą brylancją diamentów, maestrią szlifu oraz zachwycającą grą światła, która jednym blaskiem wyraża więcej niż 1000 słów. Swój prezent na rocznicę ślubu możesz wręczyć podczas romantycznej podróży, spełniając kolejne marzenie kobiety, z którą postanowiłeś spędzić całe swoje życie.

Ten luksusowy prezent na rocznicę ślubu to także bezpieczna lokata kapitału oraz dowód, że Twoja żona zasługuje na to, co najcenniejsze.

Odkryj HIGH JEWELLERY
Ekskluzywna biżuteria na zamówienie

Pomysł:
weekend SPA

PREZENT: komplet biżuterii

A gdyby tak zabrać żonę na weekend SPA, aby połączyć zmysłowy relaks z przyjemną pielęgnacją urody? Taki podarunek dla duszy i ciała wprowadzi Twoją ukochaną w cudowny błogostan. Jednak sam prezent na rocznicę ślubu wprawi Ją w prawdziwą euforię.

Co powiesz na komplet biżuterii? Możesz go wręczyć jako jeden prezent lub podzielić na dwa, a nawet trzy podarunki! Każdy z nich olśni Twoją drugą połowę blaskiem złota i kamieni szlachetnych oraz zachwycającym wzorem.

Naszyjnik z kolczykami z białego złota i białymi szafirami?

Kolia i bransoletka z rubinami?

A może naszyjnik, kolczyki, bransoletka z malachitami?

To tylko trzy z kilkuset kompletów marki SAVICKI!

POMOŻEMY CI WYBRAĆ PREZENT NA ROCZNICĘ ŚLUBU

Pomożemy Ci wybrać wyjątkowy prezent dla Żony z okazji Waszej rocznicy ślubu!

Skorzystaj z doświadczenia naszych konsultantek, które o prezentach wiedzą więcej niż wszystko.

Wyjątkowa
rocznica ślubu

Rocznica ślubu to najpiękniejsze święto miłości. Tak jak Walentynki obchodzi cały świat, tak rocznica ślubu to osobisty jubileusz, który warto celebrować wspomnieniami, wyjątkową oprawą i oczywiście prezentami. To prawda, że większość małżeństw świętuje w wielkim stylu 1, 5 i 10 rocznicę ślubu, a potem dopiero tę dwudziestą. Tymczasem każdy rok spędzony razem to przecież wyjątkowy dar – po mimo trudów codzienności, obowiązków, sprzeczek, czy burzliwych kłótni. To właśnie rocznica ślubu jest hołdem dla lat spędzonych we dwoje i nowym początkiem wspólnego życia.

Oczywiście każda żona doceni ekskluzywny prezent i blask biżuterii, ale przede wszystkim liczy się miłość płonąca w sercu mężczyzny, pamięć, wdzięczność i pragnienie wspólnego życia.

ŻYCZENIA OD CAŁEGO ZESPOŁU SAVICKI

POMOŻEMY CI WYBRAĆ PREZENT NA ROCZNICĘ ŚLUBU

Z okazji rocznicy ślubu cały zespół SAVICKI Tobie i Twojej małżonce składa najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia oraz by każdy dzień Waszego wspólnego życia był wielkim świętem spełnionej miłości!

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie