Zyskaj dodatkowy jesienny rabat 🍂 Odbierz kod
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Filtry Zamknij
Sortowanie Zamknij

Niebieski szafir

Oglądasz 46 z 161 produktów.

Filtruj
Sortuj
Filtry

Rozwiń filtry Zwiń filtry

Niebieski szafir - barwa oceanu

Niebieskie pożądanie

Niebieski szafir to najbardziej pożądany kamień szlachetny w tym kolorze!

Od ciemnych odcieni w barwie nocnego nieba, aż po skrzące się jasnym blaskiem błękity…

Niebieskie szafiry to jeden z najchętniej wybieranych klejnotów, który w pierścionkach, naszyjnikach, bransoletkach i kolczykach lśni wyrafinowaną klasyką.

Wybierają go kobiety w każdym wieku dopełniając szafirowym blaskiem eleganckie, biznesowe i casualowe stylizacje. Niebieskie szafiry prezentują się cudownie na dekolcie panny młodej, na palcu narzeczonych, a także w kompozycjach typu Vintage.

Co więcej niebieski szafir w biżuterii olśniewa także swym przesłaniem i tajemnicami…

Odkryj je w dziełach sztuki jubilerskiej marki SAVICKI

Czy wiesz, że…

szafir to bliski kuzyn rubinów? Po mimo, że te kamienie szlachetne całkowicie różnią się kolorem, to pochodzą z jednej korundowej rodziny!

niebieskie szafiry najpiękniej prezentują się, gdy kamieniom nada się szlif schodkowy lub brylantowy?

Niebieski szafir
w pierścionkach

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE | NA ROCZNICĘ ŚLUBU | NA PREZENT

Niebieskie szafir w pierścionkach prezentują się zachwycająco niemal w każdym odcieniu, a jednym z ulubionych przez kobiety jest kolor chabrowo-bławatkowy, zwany błękitem kaszmirskim.

Niebieski szafir osadzony w pierścionku przepięknie kontrastuje z barwą żółtego, białego, różowego, a nawet czarnego złota. Prezentuje się doskonale jako pojedynczy kamień lub w towarzystwie diamentów, wraz z którymi lśni chłodnym i wyrafinowanym blaskiem.

Niebieski szafir

Niebieski szafir
w pierścionkach zaręczynowych

Czy wiesz, że niebieskie szafir w pierścionku zaręczynowym ozdabia palec księżnej Kate Middleton?

Książę William prosząc o rękę swojej wybranki wybrał pierścionek zaręczynowy z centralnie osadzonym niebieskim szafirem otoczonych brylantami, które także ozdobiły boki obrączki.

W sklepie jubilerskim SAVICKI odkryjesz setki pierścionków zaręczynowych z szafirem , które także łączą niebieską magię z eleganckim chłodem diamentów. To spektakularne połączenie uwodzi i pomaga bez słów wyrazić miłość, namiętność i pragnienie wspólnego życia.

Odkryj pierścionki z niebieskim szafirem w kolekcjach SAVICKI

Niebieski szafir
w pierścionkach na rocznicę ślubu

Niebieski szafir w pierścionku to oczywiście idealny prezent na 45 rocznicę ślubu, bo to właśnie ten jubileusz otrzymał w początkach XX wieku miano szafirowego wesela.

Niebieski szafir jednak kusi, aby podarować go Żonie szybciej wraz z przesłaniem miłości i wierności, które symbolizuje ten wyjątkowy kamień szlachetny!

Niebieski szafir
w biżuterii

Niebieski szafir w biżuterii: w pierścionkach, naszyjnikach, koliach, bransoletkach i kolczykach urzeka swymi odcieniami i królewskim blaskiem. Warto także wziąć ten kamień szlachetny pod lupę, aby poznać bliżej jego tajemnice i zyskać pewność dobrego wyboru!

KOLOR NIEBIESKIEGO SZAFIRU

Niebieski to najczęściej występująca barwa wśród szafirów. Ich barwa różni się odcieniem – od głębokiego granatu, przez fiolet, lazur wpadający w zieleń, aż po jasny błękit. Wszystko zależy od miejsca wydobycia oraz składu chemicznego kamienia, w którym występuje, żelazo, tytan, magnez, wanad i chrom.

Niebieski szafir

SYMBOLIKA SZAFIRU

Szafir symbolizuje miłość i wierność, ale także przypisuje się mu przesłanie sprawiedliwości, prawdy i wiecznej młodości.

Szafir ma także długą historię w chrześcijaństwie i innych religiach, a w każdej z nich jego blask niósł ze sobą pozytywne przesłanie władzy, nieśmiertelności i ochrony przed złem.

SZAFIR - CECHY

Szafir to rzadka odmiana korundu

Występuje, m.in. w USA na Sri Lance, Afryce, Madagaskarze i w Birmie.

Wyróżnia go wysoka twardość (9/10 w skali Mohsa)

Niebieski szafir
w naszyjniku

Niebieski szafir w naszyjniku to ekskluzywna biżuteria z klasą. Barwa kamieniu w zestawieniu z białym lub różowym złotem lśni wyrafinowaną elegancją.

W naszej kolekcji odkryjesz luksusowe kolie oraz gustowne naszyjniki z szafirami skomponowanymi także z innymi klejnotami.

Niebieski szafir
w kolczykach

Niebieski szafir w kolczykach prezentuje się przepięknie z żółtym, białym i czarnym złotem. Każde z tych połączń uwodzi luksusowym i jednocześnie subtelnym designem.

Niebieski szafir
w bransoletkach

Niebieski szafir w bransoletkach zachwycają luksusem kamieni szlachetnych wyrafinowanej odsłonie. W naszej kolekcji odkryjesz zarówno bogato zdobione modele, jak i wzory minimalistyczne z pojedynczymi kamieniami.

Kategorie