Lato pełne wyznań | odbierz -20% specjalnego rabatu Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund

Filtry Zamknij
Sortowanie Zamknij

Morganit

Oglądasz 46 z 41 produktów.

Filtruj
Sortuj
Filtry

Rozwiń filtry Zwiń filtry

Szybkie filtry

Morganit - klejnot pełen romantyzmu

RÓŻOWY BLASK PRZEZNACZENIA

>MORGANIT TO JEDEN Z NAJDROŻSZYCH KAMIENI NA ŚWIECIE…

… ale wystarczy na niego spojrzeć, aby uznać, że jest wart swojej ceny!

Morganit w biżuterii zachwyca subtelną różową barwą – delikatną jak skrzydło motyla. Ten kobiecy kolor lśni wyrafinowanym blaskiem, niosąc w refleksach światła symbolikę miłości i przeznaczenia.

Morganit to kamień czysty, jak swoje przesłanie. Nie zawiera inkluzji, a w kreacjach naszych mistrzów przyjmuje zachwycające kształty i formy.

Czy wiesz, że…

morganit należy do beryli, czyli tej samej grupy kamieni szlachetnych co szmaragd i akwamaryn?

nazwa „morganit” pochodzi od nazwiska Johna Pierponta Morgana, który był znanym finansistą i kolekcjonerem kamieni szlachetnych?

morganit po raz pierwszy odkryto w 1911 roku w Kalifornii?

Morganit
w pierścionkach

NA WALENTYNKI, NA ZARĘCZYNY, NA ROCZNICĘ ŚLUBU

Morganit w pierścionku zaręczynowym to prośba o odwzajemnienie czystej i szczerej miłości, a w pierścionku na rocznicę ślubu ponowne przyrzeczenie wierności.

Pierścionek z morganitem to wyjątkowy pomysł na prezent na Walentynki i z każdej okazji, gdy mężczyzna chce olśnić kobietę blaskiem jednego z najcenniejszych klejnotów.

W naszym sklepie jubilerskim Online odkryjesz morganit w pierścionkach w unikalnych kolekcjach inspirowanych marzeniami kobiet.

Morganit

Morganit
w biżuterii

KOLOR I BLASK MORGANITU

Dzięki obecności manganu, morganit najczęściej występuje w jasnoróżowym kolorze – rzadziej w odcieniu fioletowym lub pomarańczowym (domieszka magnezu i cezu).

Morganit w biżuterii wygląda szczególnie pięknie, ponieważ wyróżnia go zjawisko dychronizmu, czyli zmiany barwy w zależności od kąta patrzenia.

SYMBOLIKA MORGANITU

Morganit w biżuterii symbolizuje niewinność, czyste serce i przeznaczenie. Przypisuje się mu także symbol spokoju, wewnętrznej siły i pewności siebie.

CECHY I WŁAŚCIWOŚCI MORGANITU

Morganit to kamień szlachetny z grupy beryli.

Jest dość twardy (7,5-8/10 w skali Mohsa), lecz kruchy

Najczęściej występuje w formie heksagonalnych kryształów.

Występuje, m.in. na Madagaskarze, Sri Lance, Mozambiku, Namibii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Rosji, w Kazachstanie i Włoszech.

Morganit
w kolczykach

Morganit w kolczykach to ekskluzywna i wyrafinowana biżuteria. W naszych kolekcjach łączymy ją ze złotem 585 i diamentami. Odkryj zachwycające wzory, które łączą blask królewskich kamieni szlachetnych z subtelnym różem.

Morganit
w naszyjnikach

Morganit w naszyjnikach to propozycje na wyjątkowe okazje. Subtelnie dopełniają eleganckie kreacje oraz pięknie komponują się z sukniami ślubnymi. Naszyjniki z morganitem to także wspaniały pomysł na prezent, który wyraża więcej niż 1000 słów.

Morganit
w bransoletkach

Kwarc w kolczykach pozwala tworzyć jubilerom wyszukane wzory na specjalne okazje oraz kolczyki casualowe doskonałe na co dzień lub spotkania biznesowe. Uniwersalność kamienia zdumiewa i olśniewa swym potencjałem. Sprawdź, jak go wykorzystujemy!

Kategorie

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Codziennie od 8:00 do 24:00

Przejdź do kontaktu