Odbierz aż 19% rabatu  - Ilość kodów ograniczona Odbierz kod
0
Dni
:
0
Godzin
:
0
Minut
:
0
Sekund
  • Bezpłatna wysyłka
  • 120 dni na darmowy zwrot
  • Bezpłatna korekta rozmiaru
  • SAVICKI Care+®
  • Darmowy grawer

Nazwy rocznic ślubu

2021-07-01 13:51:47

Zaskocz ważną osobę nietuzinkowym upominkiem na rocznicę!

Każda z rocznic ślubu posiada swoją unikalną nazwę. Odzwierciedlają one momenty, w których aktualnie jesteście i wszystkie trudności, jakie pokonaliście. Zobacz jaką nazwę nosi Twoja rocznica, a znajdziesz perfekcyjnie dopasowany podarunek i rozpoczniesz kolejny, wspólny rok romantycznym gestem!

Dlaczego wszystkie rocznice ślubu są jednakowo ważne?

Bo żeby celebrować rocznicę diamentową, trzeba najpierw świętować papierową ...

Pmysły na rocznicę ślubu

Pierwsze pięć lat małżeństwa to początek Waszej pięknej historii…

1 rocznica ślubupapierowa

Pierwszą rocznicę ślubu nazywa się papierową. Okrzyknięto ją takim mieniem z dwóch przyczyn – kartka papieru jest bardzo kruchym materiałem, który trzeba odpowiednio pielęgnować. Jednak pozwala też na zapisanie własnej, unikalnej historii na stronach życia.

2 rocznica ślububawełniana

Bawełna kojarzy nam się z miękkim, miłym materiałem. Dlatego też jest odzwierciedleniem drugiego roku małżeństwa – czasu spędzonego na długich rozmowach, poznawaniu się i otulaniu opieką. To początek długiej drogi przez pełną emocji historię miłosną…

3 rocznica ślubuskórzana

Trzecia rocznica nazywana jest skórzaną, ponieważ jest to materiał dużo trwalszy od papieru i bawełny. Po takim czasie na pewno zdążyliście poznać swoje mocne strony i słabości. Pozwólcie Waszej relacji kwitnąć i cieszcie się każdym wspólnym dniem!

4 rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa

Cztery, wspólnie spędzone lata to zdecydowanie pozwalają na przebycie za razem wielu szczęśliwych i smutnych chwil. Małżonkowie mają za sobą pierwsze poważne kłótnie, które często łagodzone są kwiatami! A owoce dodają wszystkiemu słodyczy…

5 rocznica ślubudrewniana

Pierwsze pięć lat za wami! Piątą rocznicę ślubu nazywamy drewnianą. To już poważna sprawa – przeżyliście razem pół dekady! A to, co najpiękniejsze w małżeństwie dopiero Was czeka!

Czas na lata miłości, poznawania się, zatracania w swoim własnym świecie…

6 rocznica ślubu - cukrowa lub żelazna

Szósta rocznica ślubu nazywana jest cukrową bądź żelazną. Cukier oczywiście oznacza, że pomimo trudności, jakie przynosi życie, spędziliście wspólnie kolejny, cudowny rok! Żelazna natomiast symbolizuje wyjątkową więź umacniającą się z dnia na dzień.

7 rocznica ślubuwełniana

Wełna kojarzy nam się z ciepłem i komfortem. Taki też staje się związek małżeński po siedmiu latach. Nie macie już przed sobą tajemnic, wzajemnie się wspieracie, a spędzany wspólnie czas jest bardzo przyjemny. Dodatkowo siódemka, według wielu wierzeń jest liczbą przynoszącą dobrą fortunę!

8 rocznica ślubu - spiżowa, brązowa lub blaszana

Ósmą rocznicę ślubu reprezentują metale. W końcu to już coraz bliżej tej pierwszej, okrągłej celebracji! A brąz, czy spiż to oznaka pięknej, zdrowej i przede wszystkim trwałej miłości!

9 rocznica ślubu - gliniana lub generalska

Ceramika jest często kojarzona z dziewiątą rocznicą ślubu. Reprezentuje ona oczywiście glinę, która tak jak małżeństwo, kiedy odpowiednio się o nią zadba staje się niezwykłym dziełem sztuki, którego wszyscy zazdroszczą.

10 rocznica ślubucynowa

Cyna jest symbolem trwałości i siły, co czyni ją idealnym reprezentantem dziesiątej rocznicy ślubu. Właśnie udało Wam się zdać próbę czasu, przezwyciężyć wszelkie trudności, na poczet uczucia, które płonie w Was już okrągłe dziesięć lat.

Czas na lata miłości, poznawania się, zatracania w swoim własnym świecie…

11 rocznica ślubustalowa

Jedenasta rocznica ślubu rozpoczyna kolejną dekadę. Dlatego jej symbolem jest stal – bardzo trwały metal, gotowy przetrwać naprawdę wiele – zupełnie tak jak małżeństwo z ponad 10-letnim stażem! Zatraćcie się w tej szczególnej chwili, gdzie Wasza relacja wkracza na zupełnie inną drogę.

12 rocznica ślubu - płócienna, jedwabna lub lniana

Jedwab i len to materiały bardzo wytrzymałe, a charakteryzują je bardzo ciasno utkane nici. To odnosi się bezpośrednio do dwunastoletniego już małżeństwa, gdzie mąż i żona bezpowrotnie splatają ze sobą swoje historie, tworząc jedną, niezwykłą relację…

13 rocznica ślubu – koronkowa

Mówi się, że ta liczba przynosi pecha. Jednak nie w tym przypadku. W trzynastą rocznicę ślubu – koronkową, zachwycamy się nieskazitelnym pięknem miłosnej relacji, wspominając każdą, wspólnie spędzoną chwilę. Ta rocznica to dokładnie jak koronka – ozdoba, która wyjawia skryte piękno małżeństwa.

14 rocznica ślubu - kości słoniowej

Czternasta rocznica ślubu za swój symbol nosi kość słoniową. Znana jest ona także z połączenia dwóch najważniejszych cech każdego małżeństwa – trwałości i piękna. Dziś kość słoniową coraz częściej zastępuje się opalem, który dorównuje jej w walorach estetycznych.

15 rocznica ślubukryształowa

Piętnasta rocznica ślubu zwana jest kryształową. Nasze mamy, czy babcie na pewno mają w swoich domach zastawy wykonane z kryształu. Cechuje je niesamowita przejrzystość, nietuzinkowa uroda, a także niezwykła trwałość. To zupełnie jak 15-letnie małżeństwo. Tu już nie ma nic do ukrycia – zostaje wzajemna miłość i spędzanie kolejnych lat razem.

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie

20 rocznica ślubuporcelanowa

Nie bez powodu dwudziesta rocznica ślubu nazywana jest porcelanową. W końcu wiele rzeczy zrobione z tego właśnie materiału jest nieskazitelnie piękne. Zupełnie tak ja dwudziestoletnie małżeństwo!

25 rocznica ślubu – srebrna

Nazwa dwudziestej piątej rocznicy ślubu została nadana już w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Według tradycji z tamtego okresu, po 25 latach małżeństwa, mężowie obdarowywali swoje ukochane srebrnym wieńcem w celu celebracji niesłabnącej miłości.

30 rocznica ślubuperłowa

Trzydziesta rocznica ślubu kojarzona jest z perłami. Są to naturalnie piękne klejnoty, pełne nieskazitelności, a w dodatku uważa się je za rzadko spotykane. To samo dotyczy trzydziestej rocznicy ślubu – miłość małżonków jest wciąż zniewalająco intensywna, a miniony czas przepełniony jest niezwykłymi wspomnieniami.

35 rocznica ślubu – koralowa

Koral uważany jest za symbol bogactwa i siły. Dlatego też tak nazywamy trzydziestą piątą rocznicę ślubu. W końcu związek małżeński z tak długim stażem to odzwierciedlenie wspólnej siły i bogactwa posiadanych uczuć. Trzydzieści pięć lat to naprawdę kawał czasu. To właśnie w tym momencie możecie być pewni, że zestarzejecie się u swojego boku…

40 rocznica śluburubinowa

Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień…

Czterdziesta rocznica ślubu nazywana jest rubinową. Uważa się ją za naprawdę niezwykłą – dlatego na symbol wybrany został kamień miłości i pożądania. Cztery dziesięciolecia spędzone na dzieleniu się każdym dniem – taka miłość zasługuje na najpiękniejsze klejnoty świata!

45 rocznica ślubu – szafirowa

Czterdziesta piąta rocznica ślubu w swoim godle posiada szafir. Szafir jest klejnotem przyjaźni i wyjątkowych więzi. Osoby posiadające ten kamień szlachetny wierzą w moc miłości i prawdy. Małżeństwo które spędziło ze sobą już prawie pół wieku bez wątpienia żyje w przyjaźni!

Właśnie udowadniacie, że miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy…

50 rocznica ślubu – złota - tzw. złote gody

Według starożytnych tradycji, pięćdziesiąta rocznica ślubu powinna zostać ukoronowana złotym wieńcem, a przynajmniej tak robili mieszkańcy Cesarstwa Rzymskiego. Mówią, że to złoto czyni człowieka zamożnym. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Spędzenie większości życia z ukochaną osobą w szczęściu i miłości – to dopiero bogactwo!

55 rocznica ślubu - szmaragdowa lub platynowa

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu to niezaprzeczalny powód do dumy i nieopisanego szczęścia. Tak długi czas w objęciach ukochanej osoby ukazuje jak rzadki i cenny jest tak piękny związek. Zupełnie jak szmaragd, czy platyna – szlachetne materiały o wielkiej wartości i rzadkim występowaniu.

60 rocznica ślubu – diamentowa

Sześćdziesiąta rocznica ślubu jest naprawdę pięknym powodem do celebracji. Dlatego też nazywa się ją diamentową. Jest to najszlachetniejszy kamień, który słynie ze swojej nieskazitelności. Sześćdziesiąt lat dbania o siebie nawzajem to powód do ogromnej radości.

65 rocznica ślubu – żelazna

Sześćdziesiąta piąta rocznica ślubu to już nie są żarty! Wasz związek na pewno jest trwały jak żelazo i nic nie jest w stanie go naruszyć! Podziękujcie sobie za wspólnie spędzone chwile – w końcu udało Wam się razem zestarzeć! Teraz tylko trzeba cieszyć się spokojną starością w swoich objęciach…

70 rocznica ślubu – kamienna

Siedemdziesiąta rocznica ślubu nie mogła zostać nazwana inaczej. Kamień jest symbolem nieskończoności – nic nie jest w stanie go zniszczyć, potrafi przetrwać całe wieki, zupełnie tak, jak niezwyciężona miłość.

75 rocznica ślubu – brylantowa

Brylant to najpiękniejszy, najtrwalszy i najszlachetniejszy z klejnotów. Dlatego właśnie on reprezentuje siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu. Jest to okazja, którą niewielu ma okazję świętować.

Celebruj najpiękniejsze momenty, stwarzaj pamiątki i trzymaj w sercu to, co czyni Cię szczęśliwym.

Propozycje prezentów na rocznicę ślubu:

Czy wiesz, że siedem lat od sakramentalnego „Tak” obchodzimy wełnianą rocznicę ślubu? Ale zacznijmy od początku i odpowiedzmy sobie na dwa najważniejsze pytania: co oznaczają nazwy rocznic ślubu? Skąd wzięły się nazwy rocznic małżeńskich? Przeczytaj nasz artykuł i zmień znaki zapytania w przydatne informacje, dzięki którym zaskoczysz ukochaną osobę oraz złożysz piękne życzenia.

CO OZNACZAJĄ NAZWY ROCZNIC ŚLUBU?

Nazwy rocznic ślubu mają obrazować staż małżeński, dlatego coraz dłuższe okresy małżeńskiego związku symbolizują coraz cenniejsze materiały i kamienie szlachetne – od papieru, aż po brylanty. Co więcej, symbole nazwy rocznic małżeńskich odzwierciedlają także potęgę miłości, która przetrwała próbę czasu, a wraz z jego upływem umacniała się każdego roku. Tę piękną metaforę doskonale obrazuje nazwa pierwszej i sześćdziesiątej rocznicy ślubu.

DLACZEGO PIERWSZA ROCZNICA JEST PAPIEROWA?

Pierwsza rocznica nazywana jest papierową, ponieważ materiał ten można łatwo zapisać – podobnie jak akt małżeństwa. Papier to powszechny, łatwo dostępny i niezbyt trwały materiał. Można bardzo łatwo go zniszczyć i wystarczy delikatny podmuch wiatru, aby dokument, który potwierdza przysięgę małżeńską w jednej chwili pofrunął w nieznane... a może chcesz podarować ukochanej lub bliskim pierścionek z okazji pierwszej rocznicy ślubu?

Papierowa rocznica ślubu

DLACZEGO SZEŚĆDZIESIĄTA ROCZNICA JEST DIAMENTOWA?

Drogocenne nazwy rozpoczynają się po koronkowej, czyli trzynastej rocznicy ślubu. Czternastą symbolizuje kość słoniowa, 25-tą srebro, a pięćdziesiątą – złoto. Sześćdziesiątą rocznicę określa się mianem diamentowej, ponieważ to właśnie diament jest najtrwalszym i najpiękniejszym kamieniem szlachetnym. Symbolizuje czystą i wieczną miłość, która przezwyciężyła czas i wszystkie życiowe burze. Diament to prawdziwy klejnot – podobnie jak błogosławieństwo długowieczności oraz szczerego uczucia, którym obdarzyło się dwoje ludzi.

Papierowa i diamentowa rocznica ślubu

Diamentowa rocznica ślubu

Wszystkim Wam życzymy diamentowej rocznicy ślubu oraz byście świętowali ją w zdrowiu, szczęściu i poczuciu życiowego spełnienia

Papierowa i diamentowa rocznica ślubu doskonale obrazuje przesłanie w nadawaniu im nazw pochodzących od materiałów oraz kamieni szlachetnych. Ale warto pamiętać, że aby świętować wspólnie diamentową rocznicą, najpierw trzeba celebrować papierową. Krótko mówiąc – każda rocznica ślubu jest najważniejsza! Spośród tych najważniejszych możemy wymienić te, które mają szczególne znaczenie, jako wyjątkowe jubileusze.

NAJWAŻNIEJSZE ROCZNICE ŚLUBU

Wszystkie bez wyjątku rocznice ślubu powinny być tak samo ważne, ponieważ każda z nich to pamiątka tego niezwykłego dnia, gdy przyrzekamy sobie wieczną miłość. Kilka rocznic ma jednak symboliczne znaczenie, dlatego obchodzimy je wyjątkowo uroczyście. Niemal dla wszystkich par wyjątkowa jest zwłaszcza papierowa, czyli pierwsza rocznica ślubu, kiedy po 12 miesiącach od przysięgi małżeńskiej świętujemy tę magiczną chwilę. Papierowa rocznica to także dobra wróżba na przyszłość, ponieważ potwierdza trwałość uczucia. Z czasem wiele par celebruje kolejne rocznice, ale 3, 6, czy 11 nie jest tak ważnym kamieniem milowym małżeństwa, jak okrągłe jubileusze, takie jak srebrne wesele (czyli 25 rocznica), czy złote gody (50 rocznica ślubu).

SKĄD WZIĘŁY SIĘ NAZWY ROCZNIC ŚLUBU?

Skąd wzięły się nazwy rocznic ślubu? Już odpowiadamy. Ich piękna historia sięga XX wieku, kiedy to w 1922 roku amerykańska pisarka Emily Post specjalizująca się w etykiecie i zasadach Savoir Vivre zaproponowała osiem nazw dla 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 oraz 75 rocznicy ślubu. Nazwy bardzo szybko się przyjęły i za oceanem bardzo szybko zaczęto określać rocznice ślubu nawami autorstwa lubianej artystki słowa. Jej dzieło 15 lat później dopełnił Związek Amerykańskich Jubilerów, który opracował kolejne nazwy. Powstał w ten sposób katalog rocznic, z którego korzystamy do dzisiaj niemal na całym świecie.

Nazwy rocznic od 1922 roku

Nazwy rocznic ślubu mają swój początek w 1922 roku, kiedy amerykańska pisarka Emily Post zaproponowała osiem nazw dla 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 oraz 75 rocznicy małżeństwa

NAZWY ROCZNIC ŚLUBU – PREZENTY I ŻYCZENIA

Nazwy rocznic ślubu podpowiadają wybór idealnego prezentu oraz inspirują do składania życzeń. Świetnym pomysłem jest biżuteria, która nawiązuje do symboliki nazwy rocznicy ślubu. W końcu to ona jest całym sprawcą zamieszania. Najpierw pierścionek symbolizujący zaręczyny, potem obrączki będące oznaką małżeństwa, a w końcu piękny naszyjnik, czy bransoletka jako idealne wspomnienie tych pięknych dni! Dobór kamienia szlachetnego wyraża więcej niż 1000 słów oraz zapewnia pamiątkę, która na co dzień może towarzyszyć naszej żonie, mamie, siostrze lub innej osobie bliskiej naszemu sercu.

Na wirtualnych półkach sklepu jubilerskiego SAVICKI znajdziesz pierścionki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki z szafirami, turkusami, rubinami i diamentami, a na życzenie wykonamy dla Ciebie unikalny projekt z dowolnym kamieniem szlachetnym.

Powinno Ci się spodobać:

Pobierz Ebooka i otrzymaj prezent niespodziankę

(więcej)
Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Savicki 1976 sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Gorzowska 2A, 65-127 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj
Kategorie